Kripto HaberleriBitcoinABD'li Senatör Kripto Paralar Konusunda SEC Başkanı'nı Suçladı!

ABD’li Senatör Kripto Paralar Konusunda SEC Başkanı’nı Suçladı!

Takip et

Bitcoin (BTC) ve kripto paralara olan desteğiyle bilinen Cumhuriyetçi senatör Pat Toomey ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir mektup gönderdi.

Senatonun Bankacılık Komitesi’nde yer alan Toomey, SEC Başkanı Gary Gensler‘den kurumun kripto para firmalarını düzenleme şekli konusunda netlik istedi.

Ayı piyasasının zorlu şartlarından dolayı pek çok kripto para şirketinin zor durumda olduğuna ve bazı şirketlerin de iflas başvurusunda bulunduğuna dikkat çeken senatör, mevcut kuralların ABD’li yatırımcılar için milyarlarca zarara yol açtığını iddia etti.

Toomey yazdığı mektupta Celsius ve Voyager gibi yakın zamanda iflas eden kripto para platformlarının SEC’in kapsamına girdiğini belirterek “SEC kripto firmalarına daha fazla düzenleyici netlik sağlamış olsaydı durumlar daha farklı olabilirdi.” dedi.

“SEC, mevcut menkul kıymet yasalarının dijital varlıklara ve hizmetlere nasıl uygulanacağına dair netlik çağrılarına yanıt vermiş olsaydı, işler farklı olabilirdi.

Kripto şirketleri, ürün tekliflerini buna göre ayarlayabilir, bugün yaşanan yatırımcı kayıplarını önleyebilirdi.

SEC, şirketlere uyguladığı yaptırım kararlarını piyasadaki en kötü aktörlere odaklamakta özgür olabilirdi.”

SEC’i kripto şirketlerini denetleme konusunda geride kalmakla suçlayan Pat Toomey, SEC’e uyguladığı yaptırımlarla ilgili sorular sordu.

Senatör mektubuna 9 Ağustos’a kadar yanıt verilmesini istedi.

Pat Toomey daha önce de SEC başkanı Gary Gensler’den ABD halkına kripto para düzenlemeleri konusunda netlik vermesini istemişti.

Hatırlanacağı üzere Pat Toomey, senatör Kyrsten Sinema ile birlikte  küçük yatırımlar veya satın alımlar yapan kripto para yatırımcıları için vergi muafiyeti getirmek adına yeni bir yasa tasarısı sunmuştu.

İlgili Haber
Bitcoin'de Vergi İndirimi Öngören Yasa Tasarısı Sunuldu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları