Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de Vergi İndirimi Öngören Yasa Tasarısı Sunuldu!

Bitcoin’de Vergi İndirimi Öngören Yasa Tasarısı Sunuldu!

Takip et

ABD’de Bitcoin (BTC) ve kripto paralara olan destekleriyle ön plana çıkan senatör sayısı bir hayli fazla.

Kripto destekçisi senatörler arasında yer alan Patrick Toomey ve Kyrsten Sinema, küçük yatırımlar veya satın alımlar yapan kripto para yatırımcıları için vergi muafiyeti getirmek adına yeni bir yasa tasarısı sundu.

Tasarıda yatırımcıların 50 dolara kadar olan küçük kripto işlemlerinden ya da yaptıkları işlemden elde edilen karın 50 dolardan az olduğu durumlarda vergiden muaf tutulması gerektiği belirtiliyor.

Halihazırda ABD’de kripto para birimleri ödeme aracından ziyade bir yatırım aracı olarak görüldüğünden yatırımcıların yaptıkları kripto işlemlerinden elde ettikleri kazançları yasal olarak bildirmeleri gerekiyor.

“Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası Tasarısını” tanıtan senatör Toomey şunları söyledi:

“Dijital para birimleri Amerikalıların günlük hayatlarının sıradan bir parçası olma potansiyeline sahiptir.

Ancak halihazırda mevcut bulunan vergi yükümlülüğü buna engel oluyor.

Bu yasa insanların bir fincan kahve satın almak gibi küçük işlemlerinde vergiden muaf tutulmasını sağlayacak ve böylelikle kripto para birimlerinin günlük ödeme yöntemi olarak daha kolay kullanmasına izin verecek.”

Tasarıda ayrıca, aynı işlemin bir parçası olan tüm satışların da tek bir satış işlemi olarak kabul edileceği belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları