coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerABD'li Senatör Kripto Paralarla İlgili Yeni Bir Yasa Tasarısı Sundu!

ABD’li Senatör Kripto Paralarla İlgili Yeni Bir Yasa Tasarısı Sundu!

ABD Senatörü Ted Budd, vatandaşların Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kendi kendilerine saklamaları için yasa tasarısı sundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Senatörü Ted Budd, vatandaşların Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kendi kendilerine saklama haklarını korumak için Keep Your Coins Act adlı yeni bir yasa tasarısı sundu.

ABD Senatörü, Bitcoin ve Kripto Para Saklama Yasa Tasarısı Sundu

Tasarı, bireyleri üçüncü taraf aracıları kullanmaya gerek kalmadan ticaret yapmak için kripto varlıklarını kullanmaktan korumayı amaçlıyor.

Bu yasama faaliyeti, özellikle geçen yıl FTX borsasının çöküşü ışığında, dijital varlıkların kendi kendine saklanması ihtiyacını vurgulayan kripto endüstrisi için kritik bir noktada geliyor.

Keep Your Coins Act, müşterilerin dijital varlıklarının velayetini ellerinde tutmalarına olanak tanıyarak bireyleri kendi dijital varlıklarını kontrol etme konusunda güçlendirecektir.

Senatör Budd yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Tüketiciler dijital para birimlerinin kullanımıyla ilgili yeni zorluklar ve risklerle karşı karşıya kaldıkça, bireyleri kendi dijital varlıkları üzerinde kontrol sahibi olmaları için güçlendirmeliyiz.

İlgili Haber  İki Dev Şirket Bitcoin ve Ethereum ETF'si İçin Ortaklık Yapacaklarını Duyurdu!

Bu yaklaşım finansal özgürlüğü ve daha merkezi olmayan bir kripto para ekosistemini teşvik edecektir,” dedi.

Budd’ın önerisi, kripto kullanıcılarının egemenliğine ilişkin olarak Kongre’de giderek artan bir eğilimi ifade ediyor. Ayrıca Temsilci Warren Davidson tarafından sunulan çabalarla benzerlik gösteriyor.

Kripto para sektörünün savunucularından biri olan Davidson, Meclis’te benzer bir yasa tasarısına sponsor olmuş ve devlet kurumlarının dijital cüzdanlar için üçüncü taraf saklayıcıların kullanılmasını gerektiren düzenlemeleri engellemeye odaklanmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail