HaberlerTether

ABD’li Senatör: “Ripple ile Uğraşacağınıza Tether’e Bakın, Saatli Bomba”

Senatör'den Tether çıkışı geldi.

Temsilciler Meclisi’nde “Dijital Varlıklar ve Finansın Geleceği: Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu’nun Stablecoin Raporu” başlıklı oturum başlamışken, kongre üyesi Warren Davidson’dan enteresan bir yorum geldi.

The Block’a konuşan senatör kripto para piyasalarının ana omurgasını oluşturan en büyük stablecoin Tether’i (USDT) “saatli bir bomba” olarak nitelendirdi.

Davidson stabilcoinlerin yarattığı finansal risklere dikkat çekerek şunları söyledi;

“Örneğin Tether, bu saatli bir bombadır. Orada şeffaflık veya tatmin edici bir açıklama yok. Ticari belgeleri olduğunu söylüyorlar (USDT’lerin karşılığı olarak) ancak bunun tam olarak ne olduğunu açıklamıyorlar.

İşte bu noktada şeffaflığı zorunlu kılacak bir yasal çerçevenin yatırımcı korumasını sağlayacağını düşünüyorum.”

SEC ile Ripple arasındaki davada verilen bazı kararlara da atıf yapan Senatör, “Düzenleyiciler kollarını Tether’e sarmalıdır. Açıkçası, SEC’in Tether’e bakması için Ripple ve XRP’ye bakmalarından daha fazla neden var.” dedi.

Tether son dönemde bastığı USDT’lerin karşılığı olduğuna dair bağımsız denetçilere rapor düzenlettirse de, karşılıklar konusunda yeteri karar şeffaf olunmaması eleştirilmeye devam ediliyor.

Temsilciler Meclisi’nde devam eden “Dijital Varlıklar ve Finansın Geleceği: Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu’nun Stablecoin Raporu” başlıklı oturumu aşağıdaki linkten canlı olarak izleyebilirsiniz.

İlgili Haber
Temsilciler Meclisi Kripto Para Oturumu Başladı - Canlı Yayın!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu