HaberlerKripto Para

Temsilciler Meclisi Kripto Para Oturumu Başladı – Canlı Yayın!

Stablecoinlerin tartışılacağı toplantı başladı.

Daha önce aktardığımız stablecoinlerin tartışılacağı toplantı başladı. Aşağıdaki linkten canlı olarak izleyebilirsiniz.

Açılış konuşması sırasında başkan Maxine Waters, stablecoinlerin finansal istikrar için bir tehlike olabileceğini ifade etti.

Neler Olmuştu?

Tüm Dünya 2022 yılında yapılacak kripto para regülasyonlarına hazırlanırken, ABD’de hummalı bir çalışma yürütülüyor.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi bugün “Dijital Varlıklar ve Finansın Geleceği: Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu’nun Stablecoin Raporu” başlıklı bir oturum yapıyor.

Oturumda irdelenecek olan rapor Hazine Bakanı Janet Yellen başkanlığında Kasım ayında yayımlanmış ve Kongre’nin stablecoin ihracı konusunda kısıtlama getirmesi istenilmişti.

ABD’de bir süredir kripto para birimlerine ilişkin raporlar yayımlasa da düzenleyici netlik konusunda iyi bir sınav verilmiyor. Zira kripto para birimlerine yönelik benzer ve sığ uyarıların dışında somut ve net kurallar getirilemediğini bunun da sektör için büyük bir belirsizlik oluşturduğunu görüyoruz.

ABD’li pek çok senatör bu konuda SEC gibi kurumları eleştirerek, Kongreye ve Temsilciler Meclisi’ne sektörü öldürmeyecek düzenlemelerle yasal netlik sağlanması çağrısında bulunuyor.

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu