Kripto HaberleriHaberlerABD'li Senatör, Senato'da Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı!

ABD’li Senatör, Senato’da Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı!

Takip et

Senatör Sherrod Brown Perşembe günü Senato’da düzenlenen bir oturumda kripto para dolandırıcılarına ateş püskürdü ve bu yaz yaşanan kripto piyasası çöküşünün ardından dijital varlıkların düzenlenmesine yönelik aciliyetin arttığına işaret etti.

Senatör Sherrod Brown, Kripto Para Piyasasında Düzenlemelerin Artmasını İstedi

Brown, konuyla ilgili olarak Senato’da şunları söyledi:

“Kripto piyasalarında, kripto firmaları arasındaki hem endişe verici birbirine bağlılığı hem de devasa riskleri ortaya çıkaran korkunç patlamalara tanık olduk.

Birbiri ardına yaşanan çöküşler, istikrarlı olduğu düşünülen yatırımların ne kadar çabuk dağılabileceğini ortaya koydu. Düzenlenmemiş ve lisanssız kuruluşların riskli kripto para ticareti yapmak için yüz milyonlarca dolar borç alıp verebildiklerini gördük.”

Senato Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi Başkanı Brown, Perşembe günü kripto dolandırıcılıklarıyla ilgili bir duruşma sırasında bu yorumları yaptı.

Etkinliğin başlığı “Yatırımcıları ve Tasarruf Sahiplerini Korumak: Kripto ve Menkul Kıymet Piyasalarındaki Dolandırıcılık ve Riskleri Anlamak” başlığını taşıyordu.

Ohiolu Demokrat senatör, düzenleyicilerin sektör için kurallar oluşturmak üzere “daha fazlasını yapmalarını” tavsiye etti. Etkinlik, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Maxine Waters ve Cumhuriyetçi Temsilci Patrick McHenry arasındaki stablecoin anlaşmasının dağılmasından sadece günler sonra gerçekleşti.

İlgili Haber
Bitcoin Boğası Michael Saylor İstanbul'da Konuştu: Ethereum'u Eleştirdi! "36 Ay Daha..."

“Kripto Endüstrisinin İstediği Kurallar ile Oynamasına İzin Verilmemeli”

Brown, açıklamalarını şöyle sonlandırdı:

“Bu Komite ve Amerikan halkı kripto para tabanlı yatırımlar hakkında daha fazla şey öğrendikçe ve dolandırıcılık ve sahtekarlıkların nasıl arttığını anladıkça, düzenleyicilerimizi daha fazlasını yapmaya zorlayacağız. Tabii ki bu SEC anlamına geliyor. Aynı zamanda bankacılık düzenleyicileri anlamına da geliyor.

Endüstrinin uygulamak istediği kuralları yazmasına izin verilmemelidir.”

Brown ayrıca bilişim devleri Apple ve Google’ın yöneticilerine hitaben yazdığı bir mektupta da kripto ile ilgili dolandırıcılık riskine dikkat çekti.

Senatör Brown daha önce Bitcoin hakkında da çeşitli eleştiriler yapmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları