Ana SayfaBitcoinBitcoin Boğası Michael Saylor İstanbul'da Konuştu: Ethereum'u Eleştirdi! "36 Ay Daha..."

Bitcoin Boğası Michael Saylor İstanbul’da Konuştu: Ethereum’u Eleştirdi! “36 Ay Daha…”

Takip et

27 Haziran’da başlayan ve 2 gün sürecek olan Blockchain Economy İstanbul 3.000’den fazla ziyaretçiyle güne damgasını vurdu.

Medya sponsoru olduğumuz etkinliğin ilk gününde konuşan Bitcoin maksimalisti Michael Saylor, Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu ve her fırsatta Bitcoin alınmasını tavsiye ederek, şirket politikaları doğrultusunda uzun süreli Bitcoin tutma stratejileri olduğunun bir kez daha altını çizdi.

Saylor konuşmasında Ethereum’un hem teknik gelişimi hem de etik açıdan sağlamlığını tartışmaya açtı.

Şirketi MicroStrategy’nin elinde mevcut fiyatlarla yaklaşık 2.8 milyar dolar değerinde 129.218 Bitcoin (BTC) bulunan Saylor, kurumsal bir yatırımcı olarak konuştuğunu ve bu bağlamda “Ethereum’da protokol tamamlanana kadar beklemek gerektiğini” belirtti.

“Ethereum 36 Ay Daha İstikrarlı Olacak Gibi Görünmüyor”

Saylor, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in geçen hafta yaptığı bir konuşmada Ethereum’un henüz %40’ının tamamlandığını ve üç ila dört yıllık bir yol haritası belirlediğini söylediğini, bunun da “protokolün 36 ay daha tamamlanacak ya da istikrarlı olacak gibi görünmediği” anlamına geldiğini belirtti.

Saylor ayrıca Ethereum hakkında bugüne kadar test edilmiş bilgi eksikliğini sorgulayarak, bunun protokolün teknik güvenilirliği ve güvenliği konusunda endişelere yol açtığını söyledi.

Saylor, İstanbul’da canlı yayınlanan konuşmasında şunları ifade etti:

“’Teknik olarak sağlam demek, o şeyin protokol işlevini yaklaşık beş ila 10 yıl sonra görmem gerektiği anlamına geliyor. Yani bunu da bilmiyoruz. Değil mi? Çünkü eğer hard forking yapıyor ve değiştiriyorsanız, her büyük yükseltme yaptığınızda yeni saldırı noktaları ortaya çıkarırsınız.”

“Vitalik Buterin ETH’yi Değiştirebiliyorsa Bu, ETH’nin Menkul Kıymet Olduğu Anlamına Gelir”

Buna ek olarak Saylor, Ethereum’un etik açıdan sağlamlığı konusunda da şüphelerini dile getirdi:

“’Etik açıdan sağlam demek, Vitalik de dahil olmak üzere kimsenin [protokolü] değiştiremeyeceğinden emin olmam gerektiği anlamına geliyor. Ethereum vakfındaki hiç kimsenin, hiçbir bireyin protokolü değiştiremeyeceğini bilmem gerekiyor çünkü eğer protokolü değiştirebilirlerse, bu onu bir menkul kıymet haline getirir ve eğer onu bir menkul kıymet haline getirirse, o zaman küresel para haline gelemez.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları