Bitcoin

ABD’li Senatörden Bitcoin ve Kripto Paraları Destekleyen Yeni Bir Açıklama Geldi!

ABD'nin Teksas eyaleti senatörü Ted Cruz, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında Bitcoin ve kripto paralar hakkında konuştu.

ABD Teksas senatörü Ted Cruz, Twitter üzerinden yaptığı son paylaşımında kripto para dünyasına destek niteliğinde sözler sarf etti. Cruz, Teksas eyaletinin Bitcoin ve kripto para sektörü için merkez haline gelmesi gerektiğini söyledi.

“Teksas Bitcoin ve Kripto Para Sektörü İçin Merkez Olmalı”

51 yaşındaki politikacı, ABD’li ünlü televizyon sunucusu Kevin O’Leary ile bir araya geldiği anlardan bir fotoğraf paylaştı. Kevin O’Leary nispeten de olsa kripto para yanlısı tutumlarıyla tanınıyor.

Cumhuriyetçilerin eski başkanlık adaylarından biri olan Ted Cruz, Şubat ayında 50.000 dolarlık bir Bitcoin satın alımı yaptığını açıklamıştı. ABD’li senatörlerin yaptıkları yatırımları halk ile paylaşmaları bir zorunluluk olarak görülüyor.

İlgili Haber
ABD'li Senatör Ted Cruz, Bu Noktadan Bitcoin Satın Aldığını Açıkladı!

Bununla birlikte enerji açısından son derece zengin bir bölge olan Teksas’ın aynı zamanda büyük bir Bitcoin madenciliği merkezi olduğu düşünüldüğünde Cruz’un BTC’ye gösterdiği bu yakınlığın sebeplerinden biri anlaşılıyor. Ted Cruz kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında Bitcoin sayesinde Teksas eyaletindeki elektrik şebekesi sorunlarının da çözülebileceğini söylemişti.

Teksas’tan Birbiri Ardına Kripto Para Yanlısı Açıklamalar Geliyor

Teksas valisi Greg Abbott da düzenli olarak dünyanın en büyük kripto parası hakkındaki olumlu açıklamalarıyla tanınıyor. Abbott, diğer ABD eyaletleri ve diğer ülkelerdeki Bitcoin madencilerini Teksas’a çekmek istiyor.

Buna ek olarak Teksaslı senatör Kasım ayında işletmelerin kripto para ile ödemeleri kabul etmesini mümkün kılmayı amaçlayan bir yasa tasarısı sunmuştu.

Ted Cruz, Bitcoin yanlısı tavrını ilk olarak geçtiğimiz Haziran ayında açığa vurmuş ve dünyanın en büyük kripto parasının çok fazla potansiyeli olduğunu iddia etmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu