Kripto Para

ABD’li Senatörden Uyarı: “Bitcoin ve Kripto Paraların Çok Üstüne Gitmeyin!”

ABD Senato'sunun deneyimli üyelerinden Ron Wyden, meslektaşlarına kripto paraların çok üstüne gidilmemesi gerektiğini söyledi.

ABD Senato’sunun en güçlü Demokrat üyelerinden biri olan Ron Wyden, kripto paraları internetin ilk yıllarına benzetti ve ekip arkadaşlarını bu varlıkların çok üzerine gidilmemesi konusunda uyardı.

Senato finans komitesi başkanı ve ABD’nin internet düzenlemesinin mimarlarından biri olan Ron Wyden, kripto endüstrisindeki dolandırıcılık ve kara para aklama konusundaki endişelere rağmen partisinin üyelerini kripto paraları korumaları için uyardı.

Wyden’ın bu önerisi, Biden yönetimindeki üst düzey yetkililerin özellikle Coinbase gibi popüler alım satım platformlarındaki regüle edilmemiş kripto aktivitesini kısıtlamaya çalışırken geldi.

“Kalbim Kripto Paralardan Yana”

Wyden Financial Times’a yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Görülen o ki, daha sıkı regülasyonlar uygulanması konusunda tartışmalar var. Ancak ben yenilikçilerin yanında olmak istiyorum. Kripto paraları düşündüğümde aklıma havale gönderimleri ya da 1.000 kilometre uzakta yardıma ihtiyacı olan çocuğuna para göndermek isteyen kişiler ve bankalar ile kredi kartı şirketleriyle uğraşmak zorunda kalınmaması geliyor.

Yenilikleri aramayı sürdürüyorum. Kalbim bu taraftan yana.”

Wyden Bitcoin ve kripto endüstrisini internetin erken dönemine benzetti. İnternetin ilk döneminde Wyden ve Kongre’deki ekip arkadaşları, online platformların kullanıcılar tarafından sitelerinde paylaşılan içerikler nedeniyle dava edilmesini engelleyen yasal korumalar oluşturmuştu.

Wyden ve arkadaşlarının yarattığı İletişim Ahlakı Yasası’nın 230. Bölümü, daha sonra “interneti yaratan 26 sözcük” olarak adlandırılacaktı.

Senatörün oluşturduğu söz konusu yasa bugünlerde yeniden tartışmaya açıldı. Bazı politikacılar, web sitelerinde kullanıcılar tarafından yayınlanan içeriklerden web sitelerinin de sorumlu olmasını talep ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu