Kripto HaberleriBitcoinABD'li Senatörler Düzenleyici Kuruluşlara Çağrı Yaptı: 'Denetimleri Sıkılaştırın!'

ABD’li Senatörler Düzenleyici Kuruluşlara Çağrı Yaptı: ‘Denetimleri Sıkılaştırın!’

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD hükümeti ve senatörler kripto para şirketleri üzerindeki denetim baskısının arttırılmasını ve denetimlerin ciddiyetle yapılması gerektiğini belirttiler.

ABD Senatörü Warren, ‘Göstermelik’ Kripto Denetimlerine Son Verilmesi Çağrısında Bulundu

ABD’li senatör Elizabeth Warren ve bir başka meslektaşı, denetimlerin ABD bankacılık sistemindeki son streslere yönelik etkisine atıfta bulunarak, ABD denetim gözlemcisini kripto şirketlerinin göstermelik denetimlerine karşı harekete geçmeye çağırdı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yetkilendirilen ve denetlenen halka açık şirketler tarafından finanse edilen Halka Açık Şirket Muhasebe Gözetim Kurulu (PCAOB), Senato Finans Komitesi Başkanı Senatör Ron Wyden (D-Ore.) dahil olmak üzere milletvekilleri kripto denetimiyle ilgili potansiyel sorunu kabul etti.

PCAOB Başkanı Erica Williams, Şubat ayında milletvekilleri tarafından paylaşılan bir mektupta yazdığı gibi, kuruluşunun denetlediği denetçilerin “denetimleri genellikle yetki alanımızın dışında kalan kuruluşlar için bile ‘sahte denetimler’ gerçekleştirmesinden endişe duyduğunu” söyledi.

İlgili Haber
Kripto Para Borsası BitMEX'in CEO Vekilinden Piyasa Açıklaması: 'Kötü Günler Geride Kaldı!'

Elizabeth Warren ve bir başka meslektaşı, bu tür denetimlerin ABD bankacılık sistemindeki son streslere yönelik etkisine atıfta bulunarak, ABD denetim gözlemcisini kripto şirketlerinin ” göstermelik denetimlerine ” karşı harekete geçmeye çağırdı.

Williams, “Ne yazık ki PCAOB, belirli kripto para şirketlerinin denetimlerini düzenleme konusunda yasal sınırlamalarla karşı karşıya” diye yazdı.

SEC’i denetleyen Senato Bankacılık Komitesi’nde yer alan ve kripto mevzuatının hazırlanmasında etkili olacak olan Warren ve Wyden, Salı günü Williams’a gönderdikleri bir mektupta, kurulun izin verdiğinden daha fazla yasal erişime sahip olduğunu ve “denetim sisteminin bütünlüğünü korumak için geniş bir sorumlulukla” hareket edebileceğini savundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları