BitcoinHaberlerKripto Para

ABD’li Vatandaşlar Yatırımlarında Kripto Paraları Tercih Ediyor!

Yakın tarihli anket Amerikalıların yatırım tercihlerini ortaya koydu.

Kripto para birimlerinin küresel bazda artan benimsenmesi karşısında insanlar da yatırım tercihlerini kripto paralara çevirmeye başladı.

Bu bağlamda ABD’de yakın tarihte Morning Consult tarafından yapılan bir anket sonuçlarına göre ABD’li vatandaşlar geleneksel yatırım araçlarına kıyasla kripto para birimlerine yatırım yapmayı tercih ediyor.

23-25 ​​Aralık 2021 tarihleri ​​arasında gerçekleşen ankete katılan ABD’li yetişkinlerin %24’ü kripto paraya sahip olduğunu söyledi.

Ankete katılanların %23’ü ise “belirli bir süre için sabit miktarda para tutan tasarruf hesabı olan mevduat sertifikalarına” sahip olduğunu belirtti.

Gençlerin Kripto Para Benimsemesi Devam Ediyor!

Anketten çıkan sonuçlara göre kripto piyasalarında yaşanan düşüşler insanların Bitcoin ve kripto para satın alma isteğini azaltmadı.

Bu bağlamda, Y kuşağının yaklaşık üçte biri Bitcoin satın almak istediğini söyleyerek kripto paralara olumlu yaklaşımını sürdürdü.

Erkekler ve kadınlar arasındaki kripto para yatırım yapma farklılığı bir kez daha ortaya çıktı. Zira ankete göre erkek ve yıllık geliri 100.000 doları aşan katılımcıların kripto para satın alma olasılığı ortalama bir Amerikalıdan daha yüksek bulunuyor.

Ankete katılan ABD’liler her iki yatırım türünün de kendine göre riskleri barındırdığını söyledi.

Katılımcılara göre, banka tasarruf hesapları sigortalı ve sabit değerlidir. Kripto yatırımları ise değişken olması yanında banka tasarruf hesaplarına kıyasla kazandırma olasılığı da daha yüksek.

Katılımcılar ayrıca kripto para yatırımlarının arkasındaki ana motivasyon kaynaklarının para kazanmak olduğunu da ifade etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu