coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerABD'nin Ana Banka Denetleyici Kurumu, Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı

ABD’nin Ana Banka Denetleyici Kurumu, Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı

ABD’nin banka denetleyici kurumu Office of the Comptroller of the Currency (OCC) başkanı, kripto paralar hakkında konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’nin banka denetleyici kurumu Office of the Comptroller of the Currency (OCC) Başkanı Michael Hsu, kripto paralara olan ilginin azaldığını, tokenizasyona olan ilginin ise artmaya devam ettiğini söyledi.

Kendini kripto eleştirmeni olarak tanımlayan Hsu, son birkaç yıldır küresel çapta finans kurumları, teknoloji firmaları ve diğer düzenleyicilerle görüşüyor. Kripto ile gerçek dünya varlıklarının tokenizasyonu arasında giderek büyüyen bir uçurum olduğunu gözlemlediğini söyledi.

Hsu’ya göre kripto dünyası öncelikle bireysel yatırımcı odaklıdır ve “dolandırıcılık, sahtekarlık ve hack’lerle dolu.” Hsu, kriptoya olan ilginin arkasındaki ana itici güç spekülatif kazanç umudu olduğunu savundu.

İlgili Haber  İki FED Üyesi Eş Zamanlı Konuştu: Sonraki Toplantıdaki Faiz Kararında Gidişat Ne?

OCC başkanına göre yatırımcılar çeşitli kripto para birimlerine yatırım yaparak para kazanma potansiyelinin cazibesine kapılıyor. Bununla birlikte, kripto endüstrisi son yıllarda algoritmik stablecoin Terra USD, kripto borsası FTX ve diğer kripto firmalarının çöküşleri de dahil olmak üzere çeşitli aksaklıklarla karşı karşıya kaldı. Sektör ayrıca dolandırıcılık potansiyeline ilişkin endişeler nedeniyle devam eden düzenleyici incelemelerle karşı karşıya.

Öte yandan Hsu’ya göre tokenizasyon, ödemeler gibi “gerçek bir sorunu çözmeye” odaklanıyor. Hsu, tokenizasyonun havale sürecindeki ücretleri ve zorlukları basitleştirebileceğine inanıyor. Hsu, “İnsanlarla konuştuğumda, bir sorunu çözdüğü için tokenizasyona olan ilgi artarken, kriptoya olan ilgi giderek azaldığını gördüm” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail