coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiİki FED Üyesi Eş Zamanlı Konuştu: Sonraki Toplantıdaki Faiz Kararında Gidişat Ne?

İki FED Üyesi Eş Zamanlı Konuştu: Sonraki Toplantıdaki Faiz Kararında Gidişat Ne?

FED üyeleri Bowman ve Logan, eş zamanlı olarak ABD ekonomisi hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

FED üyeleri Michelle W. Bowman ve Lorie K. Logan kısa bir süre önce ABD ekonomi politikaları hakkında konuşarak ekonominin mevcut durumu ve gelecekte atılacak adımlara ilişkin görüşlerini açıkladılar.

Bowman, FED’in Kasım ayında faiz oranlarını sabit tutma kararını desteklediğini ve gerektiğinde daha fazla faiz artırımı beklemeye devam ettiğini ifade etti. Bowman, tahvil getirilerindeki artışla birlikte bir miktar sıkılaştırma gerçekleştiğini ve enflasyondaki iyileşmenin durması halinde faiz artırımlarını desteklemeye hazır olduğunu belirtti.

Eylül ayından bu yana finansal koşulların sıkılaştığını ve bu sıkılaşmanın ekonomiyi ve enflasyonu nasıl etkileyeceğinin belirsiz olduğunu söyledi. Bowman, gelen verileri yakından izleyeceğini ve para politikasının önceden belirlenmiş bir rotada olmadığını vurguladı. Ayrıca FED faiz oranının şu anda kısıtlayıcı göründüğünü de ekledi.

İlgili Haber  Bitcoin Yeniden 35.000 Doların Üstüne Çıktı! Son Likidasyon Verileri Ne Gösteriyor?

Öte yandan Logan, ABD ekonomisinin dayanıklılığı karşısında şaşkınlığını dile getirdi. İşgücü piyasasında ve ücret artışında bir miktar soğuma olduğunu ifade etti. Daha önce yavaşlayan büyüme beklentilerine rağmen, yanıldıklarını kabul etti.

Logan, enflasyonla ilgili son verilerin daha iyi seyrettiğini, ancak en son verinin yüksek olduğunu hatırlattı. Enflasyon rakamlarının %2’ye değil, %3’e doğru bir eğilim gösterdiğini savundu.

Bir sonraki Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı 12-13 Aralık 2023 tarihlerinde yapılacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail