Bitcoin

ABD’nin Ekonomi Duayeni, Bitcoin Fiyatının 5 Yıl Sonra Geleceği Seviyeyi Açıkladı

Robert Kiyosaki, Bitcoin fiyatının 5 yıl sonra 1 milyon doları bulacağını düşünüyor.

Yazdığı kitaplar ABD’de yok satan ve kendini efsaneler arasında bulan Robert Kiyosaki, lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) olan ilgisi ile de tanınıyor. Kiyosaki, Zengin Baba, Yoksul Baba kitabının yazarı olmanın yanı sıra ekonomi konusunda bir hayli bilgiye sahip.

“Bitcoin Fiyatı 1,2 Milyon Doları Görecek”

Ünlü isim daha önce yaptığı birçok tahmininde özellikle Bitcoin hakkında olanlarda neredeyse hiç yanılmadı.

Şimdi ise yeni yayınlanan bir röportajında şu an bazılarına uçuk gelebilecek tahminlerde bulunan Kiyosaki, uzun vadede yine haklı çıkabilir. Kitco News’e konuşan Kiyosaki, Bitcoin’e yatırım yaptığını ve bunun yükselişle dolu bir geleceğe sahip olduğunu vurguladı.

BTC fiyatının 5 yıl içerisinde 1,2 milyon doları bile görebileceğini vurgulayan Kiyosaki, 9.000 dolardan BTC aldığını da itiraf etti. Bitcoin’in hala gerçek yükseliş anının gelmediğini düşünen ünlü yazar, yine de altın ve gümüş yatırımının kendisine göre bir adım önde olduğunu vurguladı.

Kiyosaki daha önce yaptığı tahmininde ise 2021 yılında Bitcoin fiyatının 50.000 dolar olacağını vurgulamıştı. Bu tahminini BTC’nin sınırlı arzına ve ABD ekonomisinin kötü gidişatına bağlı olarak yapan Kiyosaki, kısa sürede haklılığını kanıtladı.

Ünlü ekonomist şimdiki büyümenin ise koronavirüs teşvik paketleri nedeniyle piyasaya sürülen trilyonlarca dolar sayesinde olacağını düşünüyor. BTC, altın, gümüş ve bunun gibi emtiaların yükseleceğini vurgulayan Kiyosaki, enflasyonun etkilerinin henüz görülmediğini de belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu