coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinABD'nin En Büyük 100 Şirketi, Ayı Piyasasında Bu Altcoinlere Yatırım Yaptı!

ABD’nin En Büyük 100 Şirketi, Ayı Piyasasında Bu Altcoinlere Yatırım Yaptı!

Kurumsal yatırımcılar ayı piyasası değerlendirdi. ABD'de top 100 içerisindeki 40 şirket kripto para yatırımlarını artırdı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para birimlerine artan ilgi birçok şirketin dikkatini çekti ve kurumsal taraftan blok zincir şirketlerine bir para akışı oldu.

2021 yılında kripto para birimlerine yönelik artan benimseme blok zincir teknolojisinin sunduğu nimetlerinde fark edilmesine neden oldu. Bu trene erken binmek isteyen büyük kurumsal şirketler bir çok altcoin ve blok zincir projesine yatırım yaptı.

Peki Kim Nereye Yatırım Yaptı?

CB Insights’ın araştırma kolu olan Blockdata blok zincir şirketlerine yatırım yapan ilk 100 halka açık kurumsal şirketin yatırımlarını derlediği bir rapor yayımladı.

Raporda piyasa değerine göre en büyük 100 halka açık şirketin Eylül 2021 ve Haziran 2022 arasındaki yatırımları derlendi. Bu tarih aralığı kripto para piyasalarındaki sert kışa denk gelmesi bakımından da önem arz ediyor. Rapora göre büyük kurumsal oyuncular ayı piyasası boyunca bu şirketleri tercih etti.

“Bu süre zarfında 40 şirket, blockchain ve kripto alanındaki şirketlere yatırım yaptı. Samsung 13 şirkete yatırım yaparak en aktif şirket oldu. Bunu 7 yatırımla UOB, 6 yatırımla Citigroup ve 5 yatırımla Goldman Sachs izledi.

40 şirket, Eylül 2021 ile Haziran 2022 arasında kripto projelerine yaklaşık 6 milyar dolar yatırım yaptı. Bazı turlar birden fazla yatırımcının katılımını içerdiğinden, her şirketin bir projeye ne kadar yatırım yaptığı net olarak belli değil.”

Blockdata’nın verilerine göre tablo şu şekilde:

Kaynak: Blockdata

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail