coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiABD'nin En Büyük Bankasından Bitcoin (BTC) Madenciliği Raporu Geldi

ABD’nin En Büyük Bankasından Bitcoin (BTC) Madenciliği Raporu Geldi

ABD'nin en büyük bankası JPMorgan analistleri, Bitcoin (BTC) madenciliğine dair yeni bir raporu yayınladılar.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Wall Street bankası JPMorgan tarafından yayınlanan bir araştırma raporuna göre, ABD’de listelenen 14 Bitcoin madencisinin toplam piyasa değeri 15 Haziran’da 22.8 milyar dolar ile rekor seviyeye ulaştı.

Raporda, bu şirketlerin neredeyse tamamının Haziran ayının ilk yarısında Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiği vurgulandı. Core Scientific (CORZ) %117’lik bir artışla en iyi performans gösteren şirket olurken, Argo Blockchain (ARBK) %7’lik bir düşüş yaşadı. Aynı dönemde, dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin %3 oranında düştü.

Core Scientific’in yapay zekâ firması CoreWeave ile yaptığı anlaşmaya ilişkin haberlere yatırımcılardan gelen olumlu tepkilerin etkisiyle Bitcoin madencilik hisseleri ayın ilk yarısında artış gösterdi.

İlgili Haber  Sıcak Gelişme: Binance, Bir Altcoini Vadeli İşlemlerde Listelediğini Duyurdu

Raporda ayrıca, Nisan ayında ödüllerin yarıya indirilmesinden bu yana madencilik zorluğunda devam eden bir düşüş kaydedildi. Analistler Reginald Smith ve Charles Pearce, “Sektördeki rekabetin ve madencilik zorluğunun bir ölçüsü olan ağ hashrate’i Mayıs ayından bu yana yaklaşık 7 EH/s (%1) azaldı” diye yazdı.

ABD’de listelenen madenciler ağ hashrate’indeki paylarını artırıyor. Toplamda 14 şirket şu anda küresel ağ hashrate’inin yaklaşık %23.8’ini oluşturuyor ve bu da bir önceki aya göre yaklaşık %1’lik bir artış anlamına geliyor.

Bankaya göre bu, ABD’li madenciler için art arda ikinci kez ağ hashrate artışıdır ve “verimsiz özel işletmecilerin yarılanma sonrası operasyonlarını küçülttüğünü” gösteren bir işaret.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları