BitcoinHaberler

ABD’nin En Köklü Bankası BNY Mellon Bitcoin’e Yeşil Işık Yaktı!

Bitcoin'in kurumsal benimsenme oranı katlanarak artıyor.

Yatırımcılar Bitcoin’de sıra ne zaman bankalara gelecek diye düşünmeye başlamışken bu konuda ilk yeşil ışık BNY Mellon’dan geldi.

The Wall Street Journal’ın haberine göre ABD’nin en eski bankası olan BNY Mellon yıl sonuna kadar kripto sektörüne girmeye hazırlanıyor.

BNY Mellon’un varlık yöneticisi ve dijital bölüm başkanı Roman Regelman ” Dijital varlıklar ana akımın bir parçası haline geliyor.” dedi.

Yaklaşık 40 trilyon dolarlık varlığı muhafaza eden Banka’nın Bitcoin ve kripto para sektörüne kapılarını açmasının, kriptonun meşrulaşmasını kolaylaştırması bekleniyor.

Bankanın dijital varlıkların korunması ve özel anahtarların güvenliğinin sağlanması için start-up olan Bakkt ile çalışması bekleniyor.

Bankanın Bitcoin ve kripto para saklama hizmeti vereceğinin duyurulmasından sonra hisselerinde açılış öncesi %2.4 oranında bir yükseliş gözlendi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu