Kripto HaberleriAnalizABD'nin Kripto Paralara Olası Müdahalesi Beraberinde Ne Getirir?

ABD’nin Kripto Paralara Olası Müdahalesi Beraberinde Ne Getirir?

Takip et

ABD, dünyanın en büyük ekonomik gücü konumunda olan ve dünya ekonomisini istediği an yükseltebilecek, istediği an yerle bir edebilecek güce sahip olan tek başına tek ülke olarak tanınıyor. Türkiye, Avrupa Birliği üyesi ülkeler ve dünyanın diğer ülkelerinin toplamının varlıkları ve toplam nakit rezervlerinin tamamı ABD’nin toplam ana değerinden daha az bir tutarda bulunuyor. Zira dolar kullanımını tüm dünyaya kullandıran ve kanıtlayan ABD’nin borsalar, varlık yönetimi ve diğer alanlarda başarılarını anlatmaya pek fazla gerek yok.

Türkiye, Almanya ve Fransa benzeri ülkeler ve Çin benzeri ülkeler dahi ABD ekonomisine karşı gelemez bir konumda bulunuyorlar ve ABD’nin yaptırım kararları aldığı tüm ülkeler bugün adeta ekonomik bir sefillik içerisinde yaşarken, ABD’nin müttefiki konumunda olan ve ABD’ye destek veren ülkeler ise refah ekonomileri ile tanınıyorlar. (Örnek: İngiltere)

ABD Önlem Alırsa Bitcoin Yok Olabilir

Bir kaos planı üzerinden konuşacak olursak ABD’nin kripto paralara karşı yasak getirmesi durumunda Bitcoin ve diğer kripto paraların tarihe gömülecek olduğunu doğrulamak yanlış olmaz. Zira bugün İran, Venezuela, Afrika ülkeleri, Kuzey Kore ve daha birçok ülkenin ekonomisini yerle bir etmeyi başaran süper güç konumundaki dünyanın ekonomisini yöneten ülkenin alacak olduğu yasak kararı Bitcoin’i etkilememesi mümkün değil.

Uyarı: Yazı ve içerik ”yasak gelecek” anlamında değildir. Olası bir kaos durumunda neler yaşanacak olduğunun kısa bir özetidir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları