coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD'nin Montana Eyaletinde Bitcoin ve Kripto Madenciliğini Koruyan Yasa Meclis ve Senato'dan...

ABD’nin Montana Eyaletinde Bitcoin ve Kripto Madenciliğini Koruyan Yasa Meclis ve Senato’dan Geçti!

ABD'nin Montana eyaletinde Bitcoin madenciliğinin haklarını koruyan yasa Meclis ve Senato'dan onay aldı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Gelen son bilgilere göre ABD’nin Montana eyaleti ‘Madencilik Hakkı’ Bitcoin (BTC) yasa tasarısını Meclis ve Senato’dan resmen geçirdi.

Montana’nın “Madencilik Hakkı” Bitcoin tasarısı, eyaletteki kripto para madencilerinin haklarını ve çıkarlarını korumayı amaçlayan önerilen bir mevzuat.

Tasarı şu anda valinin onayını bekliyor.

Montana’daki Yasa Tasarısı Bitcoin Madenciliğini Koruyor

Tasarıya göre, kripto madencileri ayrımcılık, ek vergiler, imar kısıtlamaları veya yenilenebilir enerji gereksinimleri olmaksızın dijital varlıkları çıkarma hakkına sahiptir. Tasarı ayrıca dijital varlıkları kişisel mülk olarak tanıyor ve mal ve hizmetler için kripto ödemelerine izin veriyor.

Tasarı, ev madenciliğini koruyor, madenciler için ayrımcı kullanım tarifelerini önlüyor ve ödeme olarak kullanılan kriptonun ek vergilere tabi olmayacağını öngörüyor.

Mevzuat ayrıca yerel yönetimlerden güç alarak, bunların evde madenciliğe karşı koymalarını veya aktif faaliyetleri sonlandırmak için imar yasalarını geriye dönük olarak kullanmalarını engelliyor.

İlgili Haber  Analist Bitcoin'de 2024'ten Önce Ralli Sinyali Var Dedi, Nedenini Açıkladı!

Montana Senatörü Daniel Zolnikov, “Bu korumalar, ödeme olarak kullanıldığında dijital varlıklarla ilgili vergi yasasının netleştirilmesiyle birlikte, Montana’da dijital varlık madenciliği endüstrisini kucaklamaya açık olduğumuz mesajını veren bir mesaj verecek” dedi.

Bitcoin savunuculuk grubu Satoshi Action Fund tasarıdaki ifadelerin hazırlanmasına yardımcı oldu. Satoshi Action Fund CEO’su ve kurucu ortağı Dennis Porter, “Montana’da yapılması gereken daha çok iş var, ancak yeni bir kuruluş olarak kaydettiğimiz ilerleme konusunda kendimize güveniyoruz” dedi.

Bitcoin madencileri, karbon nötr hedefleri ve elektrik şebekeleri üzerindeki potansiyel etkileri nedeniyle çevreciler ve ABD’li kanun yapıcılar tarafından hedef alınıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları