Ana SayfaHaberlerABD'nin Önde Gelen Kripto Para Borsasına 30 Milyon Dolar Ceza!

ABD’nin Önde Gelen Kripto Para Borsasına 30 Milyon Dolar Ceza!

Takip et

WSJ’nin haberine göre New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), Robinhood’un kripto para ticareti bölümüne, kara para aklama ve siber güvenlik düzenlemelerini ihlal ettiği iddiasıyla 30 milyon dolar para cezası verdi.

New York Finansal Hizmetler Departmanı bugün yaptığı açıklamada, önde gelen kripto para borsalarından biri olan Robinhood Crypto LLC’nin kara para aklama ve siber güvenlik programlarını sürdürüp onaylamadığı ve bu alanlarda ihlaller yaptığı için para cezası verildiğini söyledi.

Yapılan açıklamada Robinhood’un bu başarısızlıklarının şirketin yönetimindeki eksikliklerinden ve uyum programlarının gözetiminden kaynaklandığı belirtildi.

“Robinhood’un Banka Gizliliği Yasası ve kara para aklamayla mücadele uyum programında yetersiz personel bulunuyor.

Ayrıca şirket, büyüklüğüne, işlem hacimlerine ve müşteri profillerine uygun olarak işlemlerde, manuel işlem izleme sisteminden zamanında geçiş yapamadı.”

Robinhood, NYDFS’nin soruşturmasını ve cezayı beklediğini, bu bağlamda da uzlaşma isteğini ilk olarak geçtiğimiz sene SEC‘e sunduğu dosyayla açıklamıştı.

Uzlaşmak isteyen Robinhood, 10 milyon dolarlık ceza bekliyordu ancak NYDFS cezanın 30 milyon dolar olduğunu açıkladı.

NYDFS açıklamasında ayrıva Robinhood’un web sitesinde tüketici şikayetlerini almak için özel bir telefon numarası olmadığını ve bu bağlamda da tüketici koruma gerekliliklerine uymadığını da ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları