BitcoinHaberler

ABD’nin Teşvik Paketi Bitcoin’i Uçurur Mu?

Bitcoin için hangi seviyeleri görmek mümkün olabilir?

Bilindiği gibi ABD Başkanı Donald Trump’ın sağlık durumunun iyiye gittiği haberleri piyasalara derin bir nefes aldırmış, yükselen tansiyon bir nebze olsun düşmüştü ancak Trump’ın bir süre önce teşvik paketi görüşmelerinin seçim sonrasına ertelendiğini söylemesinin ardından yeniden hareketlenme yaşandı. Söz konusu açıklamanın akabinde Beyaz Saray yetkilileri tarafından geniş kapsamlı bir teşvik paketinin ipuçları verilmişti.

İlgili haberlerin ardı ardına yarattığı inişli çıkışlı şok dalgalanmaları ABD hisse senetlerinde yükselme, ABD dolarında ise gözle görülür bir düşüş yaşanmasına neden oldu.

Söz konusu gelişmelerin kripto piyasasına etkilerini yorumlayan analistler ise başta Bitcoin olmak üzere Ethereum ve diğer altcoinlerin de yeni teşvik paketinden önemli ölçüde etkilenerek ivme kaydedeceklerini belirtiyorlar.

Kripto topluluğunun tanınmış isimlerinden Fidelitas Lex de birçoklarının beklediği yükselişi destekleyici açıklamalar yaptı. Söz konusu teşvik paketinin önemli bir seçim malzemesi olacağını belirten Lex, seçimi kim kazanırsa kazansın 2 ila 10 trilyon Amerikan dolarının altına imza atılacağını ifade etti. Eğer işler beklenildiği gibi giderse Bitcoin için yeni yükseliş kapılarının açılacağını kaydeden Lex, BTC için 16 ila 18 bin dolarlık, ETH içinse 600 ila 800 dolarlık seviyelerden bahsetmenin söz konusu olabileceğini ifade etti.

Şimdi gözler yaklaşan ABD seçimlerinde.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu