Kripto HaberleriBitcoinABD'nin Yaptırım Uyguladığı Rus Bitcoin (BTC) Madenciliği Şirketinden Açıklama Geldi!

ABD’nin Yaptırım Uyguladığı Rus Bitcoin (BTC) Madenciliği Şirketinden Açıklama Geldi!

Takip et

Bitcoin (BTC) madenciliği şirketi BitRiver, bugün yaptığı açıklamasında ABD Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC) tarafından kendilerine uygulanan yaptırımların Amerikan şirketlerini desteklemek amacıyla yapıldığını iddia etti.

Şirketin CEO’su ve kurucusu olan Igor Runets, verdiği demecinde BitRiver’ın ana şirketinin İsviçre merkezli olduğunu ve “hiçbir zaman Rus hükümet kurumlarına hizmet vermediğini” ve halihazırda yaptırım uygulanan hiçbir kurumla çalışmadığını söyledi.

“ABD, Amerikalı Bitcoin Madenciliği Şirketlerine Destek Vermek İçin Bize Yaptırım Uyguladı”

Runets, konuyla ilgili olarak sözlerinin devamında şunları aktardı:

“ABD’nin attığı bu adımlar kripto para madenciliği endüstrisine apaçık bir müdahale olarak görülmeli ve haksız rekabete neden olan, küresel güç dengesini Amerikan şirketleri lehine çevirmek için atılmış bir adım olarak değerlendirilmeli.”

Dün yapılan açıklamada OFAC, BitRiver gibi şirketlerin “Rusya’nın doğal kaynaklarını monetize etmesine yardım ettiğini” söylemiş ve BitRiver ile 10 alt şirketinin yaptırımlara tabii tutulan kurumlar listesine eklenmesine karar vermişti.

İlgili Haber
Son Dakika! ABD Hazine Bakanlığı Rusya'daki Bitcoin Madenciliği Şirketlerine Yaptırım Uygulayacak! İşte Detaylar

Bununla birlikte ABD Hazine Bakanlığı, hiçbir finansal varlığın Vladimir Putin tarafından yaptırımlardan kaçmak için kullanılmasına izin vermeyeceğini belirtmişti.

Bu adımıyla birlikte ABD, Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşın başlamasından bu yana ilk kez kripto para sektöründen bir şirkete yaptırım uygulamış oldu.

Avrupa’nın en büyük Bitcoin madenciliği şirketlerinden biri olan BitRiver mevcut durumda altı veri merkezini işletiyor ve üç veri merkezi de inşa halinde bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları