BitcoinHaberler

Açgözlülük Arttı Bitcoin ve Ethereum Yükseldi! Haftanın Kazandıranları ve Kaybettirenleri Neler?

Haftanın kazanan ve kaybedenlerini sizin için derledik...

Bitcoin’de yükseliş trendinin hakim olduğu bir haftayı daha geride bıraktık. Özelikle 32.000$ seviyelerinde güzel bir destek bulan Bitcoin bu hafta yeniden 40.000$ sınırına dayandı. Haftalık kapanışa kısa süre kala piyasaların açılışın oluşturduğu belirsizlikle satış baskının arttığını gözlemledik.

Kısa süre sonra (TSİ 02.00) CME borsasında Ethereum vadeli işlemlerinin başlayacak olmasının oluşturduğu belirsizlik nedeniyle Ethereum’unda 1490$ seviyesine kadar çekildiğini ve bu seviyeden bir tepki aldığını gözlemledik.

İlgili Haber
Ethereum İçin Kritik Tarih Geldi! 8 Şubat Neden Önemli? Olası Sonuçları Neler?

Kripto para yatırımcılarının duygusal reflekslerini ölçmeye çalışan popüler analiz şirketinin, piyasa oynaklığı, pazar hacim ivmesi, sosyal medya ilgisi, Bitcoin hakimiyet grafiği ve internette kripto paralar ile ilgili yapılan araştırma türlerinin trendlerini baz alarak hesapladığı, “korku ve açgözlülük endeksi” bugün 100 üzerinden 86 puan olarak hesaplandı.

Geçtiğimiz hafta aşırı açgözlü olan piyasa bu haftayı da aşırı açgözlü olarak kapattı. Özelikle altcoinlerde gördüğümüz yüksek karlılık oranına sahip yükselişler yatırımcıların risk iştahını artırdı.

Bitcoin günlük bazda %6 oranında bir düşüş gösterse de haftalık bazda bakıldığında yatırımcısına kazandırmış görünüyor. Bitcoin’in 7 günlük değişimi %16 oranında bir yükselişe işaret ediyor.

Ethereum da benzer şekilde günlük bazda % 7 oranında bir düşüş gösterse de yatırımcısının haftayı %20 oranında bir karla kapatmasını sağlamış görünüyor.

CoinmarketCap verilerine göre ilk 100 coin arasında olup haftanın en çok kazandıranları:

CoinmarketCap verilerine göre ilk 100 coin arasında olup haftanın en çok kaybettirenleri:

*İlk yüz coin arasından sadece 5 altcoin yatırımcısına kaybettirdiği için liste 5 coin ile sınırlı kaldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu