Bitcoin

Afrikalıların Yüzde 60’I Tek Bir Sebep İçin Kripto Para Yatırımı Yapıyor!

Afrikalıların %50'sinin para kazanma amacı, çocuklarını kapsıyor.

Kripto para sektörü özellikle 2021 yılında hiç olmadığı kadar popüler bir hal aldı ve kripto para sektörünün bu durumu bütün dünyayı sardı.

Kripto para sektörünün popülerliği geçtiğimiz yıllarda özellikle ABD ve Çin tabanlı olarak ilerlese de 2021 yılında Türkiye de aralarında olmak üzere birçok ülke kripto para sektörüne “alışmaya” başladı.

Afrika ise genel olarak kripto para sektörüne en yatkın bölgelerden birisi oldu. Afrika içerisinde yapılan bir ankette de insanların neden kripto para yatırımı yapmak istediğinin sonucu ortaya çıktı.

Afrika’dakiler Çocukları İçin Kripto Para Yatırımı Yapıyor

Londra merkezli araştırma şirketi Luno tarafından yapılan ve 7.000 kişinin dahil olduğu bir anketin sonuçlarına göre, Nijerya, Güney Afrika, İngiltere, Avustralya, Endonezya ve Malezya içerisindeki kripto para yatırımcılarının %50’sinden fazlası direkt olarak çocuklarının eğitimini karşılayabilmek için kripto para yatırımı yapıyor.

Luno’nun sonucuna göre Afrika ülkelerindeki her 3 vatandaştan 2 tanesi kripto para yatırımını çocuklarının geleceği için yapmakta. Uzun vadeli kripto para yatırımı yapanların oranı ise %69.

Luno’nun Afrika bölümünün genel müdürü Marius Reitz, Güney Afrika’nın ve Afrika’nın genelini aslında kripto para devrimine hazır olduğunu belirtti.

Kıtanın inanılmaz bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Reitz, kıta içerisinde ise %64 oranla Kenya’nın birinci sırada yer aldığını vurguladı.

Anket raporlarına göre ise insanların kendi çocuklarının geleceği için kripto para yatırımı yapması bunun altının yerini almaya başladığını gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu