Kripto HaberleriHaberlerAk Parti MYK'da Kripto Paraları ve Metaverse'ü Konuştu!

Ak Parti MYK’da Kripto Paraları ve Metaverse’ü Konuştu!

Takip et

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Ömer Çelik, Ak Parti MYK‘sı sonrası açıklamalarda bulundu.

“Önemli Bir Bölümü Metaverse’e Ayırdık”

MYK’da kripto paralar ve Metaverse konusunun ciddi bir şekilde ele alındığını belirten Çelik şu ifadeleri kulandı:

“MYK’mızın önemli bir bölümünü Metaverse konusuna ayırdık.

Bunun insani toplum ve ekonomiye dönük etkileri kapsamlı bir şekilde bir sunumla ortaya konuldu.

Sonuç olarak bütün bunların yakın bir şekilde takip edilmesi ve Türkiye’nin bu konuda bir tüketiciden öte güçlü bir oyuncu olmasını gerektiren çok güçlü sözler var.

Yakın zamanda bu konuda bir forum düzenlenecek. Cumhurbaşkanı da buraya katılacak ve bir konuşma yapacak. Bu forumda bahsedilen bu kavramların siyasi, ekonomik ve sosyolojik boyutları kapsamlı bir şekilde ele alınacak.

Hem bunların kazanımları hem de bunların getirdiği riskler konusunda bir değerlendirme yapılacak.

Kripto Paraların Hukuken Düzenlenmesi Gerekiyor”

Bu meselenin diğer bir boyutunda Kripto Paralar ve blok zincirler gibi doğrudan ekonomik hayatı etkileyen bir sürü konu var.

Bu konularında ele alınması gerekiyor. Bütün bunlar ele alındığı zaman görülecektir ki bunların getirileri kadar aynı zamanda ortaya çıkardığı bir takım tehditler de söz konusu.

Bütün bunların hukuken de düzenlenmesi gerekiyor. Cumhurbaşkanı bu konuların hukuki altyapısını çalışılması ile ilgili de talimatlar vermiştir.”

MYK’nın büyük bir bölümünü dijitalin siyaseti ve Metaverse konularına ayırdıklarını aktaran Çelik, Metaverse’deki arsa alım satımlarına ilişkin de kapsamlı bir değerlendirme yaptıklarını söyledi.

Çelik, “Cumhurbaşkanı’nın bu konuların imkanlarından faydalanma konusunda geniş bir vizyonun tartışılması hem de hukuki altyapısının oluşturularak çeşitli risklerden ülkemizin korunması konusundaki talimatları, yapacağımız çalışmalarla taçlanacaktır.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları