binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinAk Parti'den Yabancı Bitcoin Borsalarına Yönelik Yeni Açıklama Geldi! "Yasak Yok"

Ak Parti’den Yabancı Bitcoin Borsalarına Yönelik Yeni Açıklama Geldi! “Yasak Yok”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri açıklama yaptı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

AK Parti’nin kripto para yasa teklifi sonrası yabancı borsaların akıbetiyle ilgili oluşan bilgi kirliliği sonrası Ak Parti’den açıklama geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri “Taslakla Türk vatandaşlarının yurt dışı platformlarda işlem yapmasının yasaklanması söz konusu değildir. ” şeklinde bir açıklama yayınladı.

Açıklamanın tam metni şu şekilde;

“Bugün meclise sunduğumuz ve kamuoyunda kripto yasa tasarısı olarak bilinen düzenleme ile ilgili olarak sosyal medya mecralarındaki paylaşımlar doğrultusunda, özellikle yurt dışı platformlarına istinaden aşağıdaki bilgilendirmeyi yapmak ihtiyacı duyuyorum; Taslakla Türk vatandaşlarının yurt dışı platformlarda işlem yapmasının yasaklanması söz konusu değildir. Türkiye’de yerleşiklerin kendi inisiyatifleri ile yurt dışı platformlarda hesap açarak işlem yapmasında herhangi bir engel bulunmamaktadır. Bununla birlikte, yurt dışı platformların Türkçe internet sitesi açması, Türkiye’de yerleşiklere yönelik reklam yapılması gibi faaliyetlerde bulunması SPK lisansına tabi olacaktır.”

Bizde kısa bir süre önce yayınladığımız analizimizde yatırımcıların tedirgin olmasını gerektirecek bir husus olmadığının altının çizmiştik. Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Haber  Türkiye'de Yabancı Kripto Para Borsaları Yasaklanıyor Mu? Yatırımcılar Paralarını Çekmeli Mi?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail