Kripto HaberleriBorsaAkbank'ın Bir Kripto Para Borsasını Satın Alacağı İddia Edildi!

Akbank’ın Bir Kripto Para Borsasını Satın Alacağı İddia Edildi!

Takip et

Mergermarket’in ismini açıklamadığı kaynaklarına dayandırdığı haberinde Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alan Akbank‘ın kripto para borsası Stablex‘i satın almak için görüştüğü iddia edildi.

Mergermarket’e konuşan iki kaynağın Akbank ve Stablex arasında görüşmelerin sürdüğünü ve yakın zamanda bir anlaşmaya varabileceklerini ifade ettikleri belirtildi.

Kaynaklar bu anlaşmanın olası boyutu hakkında yorum yapmazken, bu satın alma görüşmelerinin Stablex’in belirli bir kısmıyla ilgili olabileceği de değerlendirildi.

Tarafların konuya ilişkin yorum taleplerine yanıt vermediği belirtildi.

Stablex ve Akbank arasındaki yöneticiler arası bağlantı biraz geçmişe dayanıyor. Zira Mayıs 2021’den itibaren Stablex’in CEO koltuğunda oturan Turgut Guney 2011 ve 2017 yılları arasında Akbank’ta COO görevini yürüttü.

Ekim 2011’de Akbank Teknoloji ve operasyon Genel Müdür yardımcısı görevine başlayan Gunay, Ocak 2017’de bu görevinden istifa etmişti.

Son Paribu raporuna göre Türkiye’de kripto para yatırımcı sayısı 8 milyonu geçti. Türkiye’deki artan kripto para ilgisi göz önüne alındığında, bankaların da bu sektöre yönelik ilgisinin artması doğal karşılanmalı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları