BlockchainHaberler

Alibaba Blockchain Patenti Aldı

Alınan yeni bir patent başvurusuna göre, uluslararası yapılan ödemeleri hızlandırmak için Çin’in dev e-ticaret şirketi Alibaba, Blockchain teknolojisini kullanacak.

Blockchain sistemi üzerinde hesap bakiyesi sistemlerinin üstesinden gelmeyi amaçlayan şirket, özellikle uluslararası ödemeleri kolaylaştırmak için bu sistemin nasıl kullanılabileceğini araştırıyor.

Bu sistemden sonra blockchain sistemi kullanılarak, akıllı sözleşmeler tetiklenecek ve kullanıcının hesap bakiyesi doğrulanacak. Böylece bir servere ve işlem gücüne ihtiyaç duyulmadan sistem blockchain ağı üzerinden daha masrafsız ve çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmiş olacak. Sistemin tam olarak nasıl uygulanacağı açıklanmamış olsa da şirketin ödeme partneri olan Ant Financial, Blockchain tabanlı bir havale sisteminin piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Ant Financial, Blockchain teknolojisi tabanlı para transferi hizmetinin lansmanını yaptı. Havale iki ülke arasında başarı ile gerçekleşti. İşlemin hatasız ve sadece 3 saniyede gerçekleştirildiği iddia edilirken yapılan lansmanda Alibaba kurucu ortaklarından olan Jack Ma’nın da olduğu notlara düşüldü. Jack Ma lansmandan sonra : ” Blockchain teknolojisi insanlığın geleceği için hayal edilenden bile çok ötede olacak” ifadelerini kullandı.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu