BitcoinHaberlerKripto ParaBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Alman Bankacılık Devi Müşterilerine Bitcoin Hizmeti Sunacak!

Piyasa dalgalanırken güzel haberler gelmeye devam ediyor.

Yerel haber kaynaklarından gelen bilgilere göre Almanya’nın en büyük tasarruf bankası Sparkasse, 2022 yılında kripto para hizmeti başlatmayı planlıyor.

1778 yılında kurulan ve 50 milyondan fazla müşterisi bulunan bankanın kripto para hamlesi, 50 milyondan fazla kişinin kripto pazarına girme potansiyeli olduğunu anlamına geliyor.


Kripto para cüzdanı çalışmalarına da başladığı bildirilen Sparkasse bankası, müşterilerinin Bitcoin saklamasına, alım ve satım işlemleri yapmasına imkan sağlayacak.

İlk aşamada müşterilerin kripto paralarını bu cüzdanda saklamaları planlanıyor. Sonraki aşamada ise banka müşterilerine doğrudan kripto para alım hizmeti sunacak.

Almanya’nın dev ismi Sparkasse gibi geniş müşteri yelpazesine sahip bankalar ve kurumsal şirketler 2021 yılında Bitcoin’e doğrudan yada dolaylı olarak yatırım yaptı.

Sparkasse gibi bankalar müşterileri için Bitcoin hizmeti sunma çalışmaları yaparken Grayscalenin son Bitcoin raporu da yatırımcıların Bitcoin’e uzun vadeli yatırım aracı sahip olma eğiliminde olduğunu gösterdi.

İlgili Haber
Grayscale Raporu: "Yatırımcılar Bu İki Altcoin'e Yöneldi!"

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu