BitcoinDogecoinEthereumHaberler

Grayscale Raporu: “Yatırımcılar Bu İki Altcoin’e Yöneldi!”

Grayscale Bitcoin ve altcoin raporunu yayınladı.

Grayscale Investments tarafından “Grayscale Bitcoin Yatırımcı Çalışması 2021” isimli bir rapor yayınladı.

25-64 yaş arası ve hane bazında  10.000-50.000 $ geliri olan 1000 ABD’li yatırımcının katılımı ile gerçekleştirilen anketin sonuçları altcoinlerdeki yaşanan farkındalığı ortaya koydu.

Söz konusu ankette Bitcoin yatırımcılar arasında en popüler kripto para birimi olmaya devam ediyor.

Zira ankete katılan yatırımcıların %26’sı Bitcoin’e sahip olduğunu söylerken, katılımcıların %50’den fazlası, Bitcoin’i uzun vadeli bir yatırım olarak genel portföy stratejilerine uygun olduğunu düşündüklerini belirtti.

Katılımcıların %99’u Bitcoin’i duyduğunu belirtmesine rağmen anketten çıkan sonuçlar Bitcoin’deki fiyat artışının yatırımcıları Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) gibi farkındalık oranı yüksek altcoinlere yönelttiğini gösterdi.

Zira yatırımcıların %74’ü Dogecoin’i duyduğunu söylerken %56’sı ise Ethereum’u duyduklarını ifade etti. Bunun yanında yatırımcıların %46’sı hesabında Ethereum bulunduruyorken %44’ü de Dogecoin tuttuğunu belirtti.

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein rapor ile ilgili yaptığı açıklamada “Kriptoya yönelik tutumların gelişmeye devam ettiğini görmek cesaret verici olsa da, bu kripto endüstrisi için hala erken. Yatırım yapan halkı eğitmeye odaklanmak hepimizin görevidir.” dedi.

Anket, yatırımcıların geçtiğimiz yıl içindeki Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapma şeklini de değiştirdiğini gösterdi.

Yatırımcıların %75’inden fazlası 2020’de doğrudan kripto para borsasından satın almayı tercih ederken 2021’de yatırımcıların yaklaşık üçte ikisi eToro veya Robinhood gibi bir ticaret uygulamaları aracılığıyla Bitcoin ve kripto para satın almayı tercih etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu