BitcoinHaberler

Alman Bankasından Bitcoin Yatırımcılarına Özel Faiz Uygulaması

Bu anlamda bir ilke imza atan Bitwala'nın ilgili hizmeti büyük ses getireceğe benziyor.

Alman bankası Bitwala, Celsius Network adlı kripto para kredi platformu ile gerçekleştirdiği iş birliği neticesinde Bitcoin’le ilgili önemli bir adım atarak yatırımcılarının aldıkları Bitcoinleri banka hesaplarında tutabilmelerini ve hesaplarındaki BTC miktarına göre faiz geliri kazanabilmelerini sağlayacağını açıkladı.

Geleneksel bankacılık anlayışı açısından bir ilke imza atan Bitwala, kullanıcılarına benzer hizmetler sunan merkeziyetsiz finans uygulamalarına göre daha düşük faiz veriyor olsa da -yüzde 4.3- SolarisBank AG lisansıyla 32 Avrupa ülkesinde hizmet veriyor olması bakımından bir adım önde.

Peki Sistem Nasıl İşleyecek?

Banka müşterileri alt limit olarak 30 avroluk BTC yatırımı yapacaklar. Müşterilere haftalık faiz getirisi sağlayacak olan söz konusu BTC’ler bir süre sonra Celsius Network‘e aktarılacak ve buradaki güvenilir ortaklar tarafından işlenip kullanıma alınacak. Ancak müşterilerin talep etmesi durumunda BTC’ler hemen avroya çevrilebilecek.

Özellikle blok ödülü yarılanması sonrası Bitcoin’e olan talebin arttığını dile getiren Bitwala CEO’su Ben Jones, Celsius Network ile gerçekleştirdikleri söz konusu girişimin büyük ses getireceği inancında.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu