BitcoinHaberler

Alman Bankasından Bitcoin Yatırımcılarına Özel Faiz Uygulaması

Bu anlamda bir ilke imza atan Bitwala'nın ilgili hizmeti büyük ses getireceğe benziyor.

Alman bankası Bitwala, Celsius Network adlı kripto para kredi platformu ile gerçekleştirdiği iş birliği neticesinde Bitcoin’le ilgili önemli bir adım atarak yatırımcılarının aldıkları Bitcoinleri banka hesaplarında tutabilmelerini ve hesaplarındaki BTC miktarına göre faiz geliri kazanabilmelerini sağlayacağını açıkladı.

Geleneksel bankacılık anlayışı açısından bir ilke imza atan Bitwala, kullanıcılarına benzer hizmetler sunan merkeziyetsiz finans uygulamalarına göre daha düşük faiz veriyor olsa da -yüzde 4.3- SolarisBank AG lisansıyla 32 Avrupa ülkesinde hizmet veriyor olması bakımından bir adım önde.

Peki Sistem Nasıl İşleyecek?

Banka müşterileri alt limit olarak 30 avroluk BTC yatırımı yapacaklar. Müşterilere haftalık faiz getirisi sağlayacak olan söz konusu BTC’ler bir süre sonra Celsius Network‘e aktarılacak ve buradaki güvenilir ortaklar tarafından işlenip kullanıma alınacak. Ancak müşterilerin talep etmesi durumunda BTC’ler hemen avroya çevrilebilecek.

Özellikle blok ödülü yarılanması sonrası Bitcoin’e olan talebin arttığını dile getiren Bitwala CEO’su Ben Jones, Celsius Network ile gerçekleştirdikleri söz konusu girişimin büyük ses getireceği inancında.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu