BitcoinHaberler

Alman Devi Deutsche Bank’ın Gözden Kaçan Bitcoin (BTC) Planları Ortaya Çıktı!

Deutsche Bank gizlice kriptoya hazırlanıyor.

Bank of New York Mellon’un Bitcoin ve kripto para saklama hizmeti sunacağını açıklamasının ardından gözler diğer bankalara çevrildi. ABD’nin en köklü bankasının bu hamlesinin diğer devleri uyandırıp uyandırmayacağı merak konusu oldu.

Tam da bu sırada Dünya Ekonomik Forumu tarafından hazırlanan bir raporda Deutsche Bank ile ilgili bir bölüm dikkat çekti.

Coindesk’in haberine göre, Aralık 2020’de yayınlanan raporun 23. sayfasında bulunan bir paragrafta, Almanya’nın en büyük bankasının kripto para ticareti platformu oluşturmayı ve geleneksel bankacılık hizmetleriyle dijital varlıklar arasında bir köprü kurmayı hedefledi belirtildi.

Rapor dev bankanın dijital varlıklar ile fiat varlıkları tek bir yoldan yönetmeyi planladığını belirtiyor.

“Deutsche Bank Dijital varlık saklama prototipi, kurumsal müşteriler ve dijital varlıklar arasında daha geniş ve kesintisiz bağlantı sağlayan tam entegre bir platform oluşturmayı amaçlıyor.”

Dünya’nın en büyük 21. bankası ünvanına sahip Alman devi Deutsche Bank’ın dijital varlık saklama platformunu aşamalı olarak başlatacağı ifade ediliyor.

Birincil brokerlar, ihracatçılar ve onaylanmış borsalarla kurulacak bir ortaklık aracılığıyla dijital varlık satın alım-satım hizmeti de verilebilecek.

Banka’nın hizmeti ilk aşamada varlık yöneticilerine, şirketlere ve dijital fonlara yönelik olacak. Prototip üzerinde çalışan banka 2021’de asgari şartlarda uygulanabilir bir ürün ortaya çıkarmayı hedefliyor.

Raporda bu bilgilerin yer almasına rağmen bu güne kadar ortaya çıkmaması veya banka tarafından duyurulmaması şaşkınlık yarattı.

Bankanın gözden kaçan oyun planını gizlemesinin nedeni bilinmezken, arka planda birçok kurumda dijital varlıklara yönelik çalışma yapılıyor olabilir mi? sorusu gündeme geldi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu