Kripto HaberleriBitcoinAlman Polisi Ele Geçirdiği 60 Milyon Dolarlık Bitcoin'e "Ulaşamıyor"!

Alman Polisi Ele Geçirdiği 60 Milyon Dolarlık Bitcoin’e “Ulaşamıyor”!

Takip et

Alman polisi dolandırıcılara yönelik yaptığı bir operasyonda 60 milyon dolarlık Bitcoin’e el koydu. Dolandırıcılara yönelik yapılan operasyon başarılı bir şekilde geçse de polisin ele geçirdiği BTC’lere ulaşamadığı ve erişemediği ortaya çıktı. Bu olayın temelinde yatan problem ise dolandırıcıların Bitcoin cüzdanının özel anahtarını polislere söylemeyi reddetmesi olarak görülüyor.

1.700 Bitcoin Öylece Bekliyor

Hapis cezasına çarptırılan ve cezasını çeken adam, polisin 1.700’den fazla Bitcoin bulunan cüzdanla ilgili hiçbir sorusuna yanıt vermedi. Kempten kasabasının yetkilileri tarafından yapılan açıklamada suçlunun şifreyi bilmiyor olabileceği bile belirtilmekte.

Davaya bakan savcı Sebastian Murer konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Ona şifreyi sorduk ama bize cevap vermeyi hep reddetti. Belki de şifreyi kendisi de bilmiyordur.”

İki yıldan fazla hapis cezasına çarptırılan ve 1.700 BTC’lik bakiyesinin toplam değeri o tarihten beri artan adam, şifreyi söylemezse bu fonlar kendisinin de eline geçmeyecek gibi gözüküyor. Murer konu hakkında yaptığı açıklamada cüzdandaki BTC’lerin hiçbir şekilde suçluya verilmeyeceğini vurguladı. Bunun sebebi ise suçlunun bu fonları Bitcoin dolandırıcılığı yaparak elde etmesi.

Kötü yollarla elde edilen fonların gerçek sahipleri de gizlilik yüzünden tam olarak bulunamadığı için fonların devlet güvencesinde kalması isteniyor. Ancak kullanıcıların büyük ihtimalle bulunamayacak olması ve suçlunun şifreyi vermek istememesi, bunların sonsuza kadar ulaşılamayacak halde kalabileceğine işaret ediyor.

Zira Bitcoin ağının yapısı gereği şifresi unutulan veya kaybedilen cüzdanlara erişim asla mümkün olmuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Dursun

Hahaha ulaşamazmış siz öyle sanın adam bir içerden çıksın bak bakalım başka bir ledgerden gizlilik anahtarlarını girip şifresini girip nasıl hesabı aktive edip paraları yicek

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları