bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerAlmanya ve Fransa Maliye Bakanları: ‘’G20’de Dijital Paralar Konuşulmalı’’

Almanya ve Fransa Maliye Bakanları: ‘’G20’de Dijital Paralar Konuşulmalı’’

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Almanya ve Fransa Maliye Bakanları: G20 Zirvesinde Dijital Para Konusu Konuşulmalı

Almanya ve Fransa’nın üst düzey yetkilileri, mart ayında yapılması planlanan G20 zirvesinde ‘’Dijital Para’’ konusunun acil olarak görüşülmesini istiyor. Dijital para piyasasının karışık olmasından dolayı bu hususun ilk sırada konuşulması gerektiğini belirterek, diğer ülkelere iş birliği çağrısı yaptılar.

Arjantin hükümetine mektup yazıldı

Almanya Maliye Bakanı Peter Altmaier, Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire ve diğer ülkelerin merkez bankası başkanları iş birliği yaptı. Mart ayında yapılacak G20 zirvesine ev sahipliği yapan Arjantin hükümetine birer mektup yazdılar. Reuters’in haberine göre, mektup 9 Ocak’ta erken saatlerde yayımlandı. Yetkililer yazdıkları mektupta, dijital para piyasası hakkında kaygılarını belirttiler. Ayrıca dijital para birimlerine yatırım yapan kişiler içinde olabilecek risklerin görüşülmesi ve anlatılması gerektiğini söylediler.

Arjantin hükümetine gönderilen mektupta; ‘’Token’lerin ve bunların arkasındaki teknolojilerin yeni fırsatlar sunduğunu inancımız tam. Bunlarla beraber token’ler, yatırım yapan kişiler için çok büyük riskler oluşturabilir ve bununla ilgili önlemler alınmadığı takdirde, çeşitli suçlara maruz kalabilirler. Ayrıca uzun vade de ise finansal açıdan birtakım riskler oluşabilir’’ diye belirttiler.

Mektupta belirtilen ‘’önlem alınmadığı takdirde’’ ifadesi kullanılmış olsa da konu ile alakalı görüşmelerde, nasıl bir düzenleme yapılacağı kesin değil.

Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Aralık 2017 tarihinde bu çağrının sinyallerini vermiş olması, mektubun içeriğinin çok önceden planlandığının bir göstergesi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları