BitcoinEthereumKripto Para

Ethereum Almanın Zamanı Geldi Mi? – Altcoinler Ne Olacak?

Ethereum fiyatı 174 dolardan alıcı buluyor.

Ethereum fiyatı birkaç haftadır değeri en fazla değişen kripto para birimlerinden bir tanesi ve fiyatındaki bu değer kayıplarının bir süre sonra daha fazla artması mümkün. Ethereum fiyatındaki 200 dolardan daha düşük fiyat seviyeleri yatırımcılar için bugünlerde büyük bir problem haline geldi. Yatırımcılar fiyatların düşecek olduğunu hiç mi hiç beklemiyordu, 200 doların üzerinde olan ve 250 dolara yükselecek olduğu tahmin edilen Ethereum fiyatının beklenmedik düzeyde düşüş yaşaması ile birlikte yatırımcılarda neye uğradıklarını şaşırdı. Bazı yatırımcılar fiyatların düşecek olduğu konusunda bir beklenti içerisindeydi. Bitcoin fiyatında 10 bin doların altına düşme gerilimi ile birlikte Ethereum’da da bazı gerilimler yaşandı ve fiyatlar istenmeyen seviyelere geriledi. Bitcoin fiyatının gerilemiş olması piyasada daha çok altcoin fiyatının düşmesi ve piyasa hacminde ciddi sorunlar olmasına sebep oldu. Bazıları fiyatların değişecek olduğunu ve değerinin tekrar yükseleceğini düşündüler ve yatırım yaptılar ama hiçbirisi beklediğini bulamadı.

200 dolara aniden yükselmesi sonrasında Bitcoin fiyatında herhangi bir yükseliş olmaması aslında piyasada büyük bir balina satışlarının yaşanabilecek olduğunu gösteren gelişmelerden bir tanesi olmuştu. Bitcoin 10.000 dolar seviyesinin altına gerilemiş ve piyasa yatırımcılarına artık istenen fiyat seviyesini gösteremeyecek bir noktaya doğru gerilemeye başlamıştı Bitcoin fiyatındaki gerileme sonucunda Ethereum 200 dolara, ardından 190 dolara, ardından 170 dolara kadar düşüş eğilimi gösterdi.

Bitcoin düşerken, Ethereum fiyatındaki düşüşte yatırımcıları mağdur etti ve bu da beraberinde bazı sorunlar getirdi. Bugün Ethereum eğer 174 dolar seviyesinde bulunuyorsa bunun arkasında en fazla Bitcoin fiyatındaki düşüş var.

Ethereum fiyatındaki değer kaybı dışında sadece Bitcoin değil, Bitcoin’e bağlı olarak piyasada binlerce yüzlerce altcoin değer kaybı yaşadı. Bitcoin fiyatındaki değer kaybının ne kadar süre boyunca böyle devam edeceği merak edilirken, bugün bile 7.000 dolarlı seviyelere gerilemesi yatırımcılara yine panik ortamı yarattı ve satışların artmasına sebep oldu. Bitcoin fiyatındaki değer kaybının ne kadar süre boyunca devam edeceğini analistler kesin olarak bilemezken, Ocak 2020’de fiyatın düşüşe devam edebilecek olduğunu ve bunun büyük düşüşleri daha fazla Ethereum ve altcoinler için tetikleyebilecek olduğunu düşünüyorlar.

Keza aynı Litecoin fiyatında da düşüşler var. 57 dolar ve 55 dolar seviyesi arasında gidip gelen fiyatına rağmen yatırımcılar Litecoin fiyatının düşmesini de beklememişti ve 100 dolara kadar yükselmesini beklediklerini ifade etmişlerdi. Bitcoin düştükten hemen sonra Litecoin fiyatındaki düşüşün arkasında yatan yine sebep olarak Bitcoin fiyatındaki düşüş analistler tarafından gösterildi.

Ethereum ve altcoin almanın zamanı mı?

Ethereum almanın doğru zamanı olmayabilir veya bu zamanda yapılacak olan yatırımcılar dikkatli olmalı ve kısa vadeli değil, daha çok orta ve uzun vadeli bir kripto para birimi yatırımı olmalı. Bitcoin’e bağlı olarak yatırım yapanlar için Ethereum fiyatının BTC ile yakından ve uzaktan bir ilgisinin olmadığını düşünebilirler ancak asıl piyasayı domine eden kripto para birimi olarak Bitcoin bu dönemde yatırımcılar için Ethereum’dan daha önemli bir yerde. Eğer yatırımcılar fiyatların düşecek olduğunu düşünürler ve ellerindeki Bitcoin’leri satarlar ise bu durumda yine piyasada Ethereum ve Bitcoin birlikte düşer, sadece 2 kripto para değil tüm kripto para birimi fiyatlarında beklenmeyen yeni düşüşler piyasada görülebilir.

Bugün hangi altcoin alınmalı?

Bugün için alınması gereken altcoin olarak hiçbir altcoin gelecek vaat etmiyor. Binance Coin geçtiğimiz günlerde değer kaybederek yatırımcılarına kayıp yaşatanlar arasına girerek altcoinlere olan bakış açısını biraz olsun değiştirdi. Bazı yatırımcılar istemedikleri bu düşüşlerin ne zaman son bulabilecek olduğunu düşünürken, bazıları ise fiyatların düşmeyecek olduğunu ve bu seviyede dip nokta olarak kalacak olduğunu düşünmeye başladılar.

Bugün kısa vadeli süre içerisinde Ethereum dahil hiçbir kripto para birimini almak yatırımcılar için doğru bir karar olmayabilir. Beraberinde XRP satışlarının arttığı bir dönemde ve Libra gibi bir proje sebebiyle XRP’nin de kısa ve orta vadede tercih edilebilir bir kripto para değil.

Altcoin satın almak isteyen kripto para birimi yatırımcıları bu dönemde en güvenilir yatırım olarak yine de kısa vadeli bir yatırım yapmak istiyorlar ise Ethereum’a daha çok güvenme şansları var. Ethereum dışında XRP daha riskli olan kripto para olurdu. İlk 10 kripto para biriminin fiyatında yaşanan düşüşlerin son bulmaması ve sürekli olarak değer kaybediyor olması yatırımcılara biraz kafa karışıklığı yaratmış olsa bile kısa sürede bu sorunların düzelmesi de ve tekrar kripto para birimlerinin değer kazanması mümkün olabilir.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel üretilmiştir. Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu