AltcoinAnaliz

Altcoin Fiyatları Neden Düştü? – Altcoin Yatırımı İçin Doğru Tarih Mi?

Atcoin fiyatları rekor kırmaya doğru giderken neden düştü?

Altcoin fiyatları rekor kırmaya doğru gidiyordu. 12 ay rekorunun kırılabilecek olduğu bu dönemde yatırımcılar beklemedikleri bir son ile karşı karşıya kaldılar. Kripto para sahipleri fiyatın düşmesi ile beraber piyasada yaşanabilecek olan gelişme ve piyasa hacmi düşüşlerinin bu oranlarda olmasını beklemiyorlardı. Bitcoin fiyatı 10.500 dolar seviyesinden düşerken, kripto para sahibi yatırımcıların bu düşüşler ile altcoin satışları da arttı. Altcoin fiyatlarının yükselmesini bekleyerek mevcut altcoin yatırımlarını daha fazla arttıran kripto para birimi yatırımcıları istemedikleri sorunlar ile karşı karşıya kaldıktan sonra ise ellerinde bulunan altcoinlerinin satışa çıkarılması ve daha düşük fiyatlardan yeniden yatırım yapmayı istediklerini göstermeye başladılar.

Bitcoin 10.000 dolar seviyesinden hemen sonra 8.000 dolar ve ardından 7.770 dolar noktasına kadar geriledi ve piyasa fiyatındaki bu düşüşler kripto para sahibi yatırımcıları yakından etkiledi. Beklenmedik kripto para piyasası gelişmeleri sonrasında yatırımcılar istemedikleri sorunlar ile karşı karşıya kaldılar ve Bitcoin 10.250 dolardan sonra düşüşe geçtiği için altcoin piyasasında da düşüşler gündeme geldi.

XRP, LTC, BCH ve diğer kripto para fiyatları %38’leri bulan düşüşler ile piyasada çok büyük kayıplar ile karşılaştılar. Bitcoin fiyatındaki düşüşün ardından gelen altcoin fiyat düşüşleri yatırımcıları etkiledi ve yatırımcılar Bitcoin’e tekrar geri dönme kararı alırken, Bitcoin’de yaşanan düşüşlerde fazla olduğu için ellerindeki kripto paraları ya satma, ya da belirli bir süre boyunca ellerinde yükseliş zamanı olana kadar tutmaya devam etmeye karar verdiler.

Asya merkezli altcoin yatırımcıları bugün XRP satın almaya başlarken, LTC fiyatında %5 oranla artış oldu ve 53 dolar seviyesine yükseliş görüldü. Litecoin fiyatı ve XRP fiyatındaki bugün yaşanan artışların devamının gelebileceği iddia ediliyor olsa da bu konuda kripto para birimi analistleri kesin olarak bir tarih vermemekte ve piyasa fiyatının ne kadar yükselebilecek olduğu ile ilgili kesin bir tarih veremiyor.

Bitcoin fiyatının yükselmediği sürece XRP, LTC, BCH ve altcoin fiyatlarının yükselmesinin 11 gün önce olduğu gibi mümkün olmayacak olduğu tahmin edilmekte. Bu dönemde altcoin yatırımı yapmak doğru bir karar gibi görünse de bu dönemde kısa vadeli altcoin yatırımı yapmak doğru olmayabilir.

Öte yandan bu süreçte birçok büyük borsanın hacimsiz olan altcoinleri listelerinden çıkardıkları dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle bu dönemde bilinmedik ve teknolojisine çok güvenilmeyen altcoinler yok olabilir.

*Bu içerik yatırım önerisi veya tavsiyesi vermemektedir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu