AltcoinHaberler

Altcoin Hırsızı, Vitalik Buterin’in Çağrısıyla Çaldığı Miktarı İade Etme Kararı Aldı!

DeFi platformu Wintermute'a saldırı düzenleyerek altcoin çalan hacker, çalınan miktarı iade ettiğini açıkladı.

Kısa süre önce 20 milyon Optimism (OP) altcoininin çalınmasının faili olan saldırgan, bugün tokenlerin 17 milyonunu iade etti. Fonlar, 17 işlem aracılığıyla Ethereum rollup sağlayıcısı Optimism’e ait bir adrese teslim edildi.

Saldırıya uğrayan platform olan Wintermute kurucusu ve CEO’su Evgeny Gaevoy konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bugünkü haberleri çok olumlu bir gelişme olarak görüyoruz. Optimism vakfı bir bütün haline geldi ve artık ekosistemi inşa etmeye ve büyütmeye odaklanabilir. Açığı keşfeden kişi beyaz şapka takmayı tercih ederek tüm kripto para topluluğu için iyi bir örnek oluşturdu.”

Optimism’den atılan bir Tweet’e göre, saldırgan 2 milyon tokeni ödül olarak elinde tutacak.

Hacker, Altcoinleri İade Etmeden Önce Vitalik Buterin’e Bir Mesaj Gönderdi

Hacker, tokenleri iade etmeden önce Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’e on-chain üzerinde bir mesaj göndererek elindeki 18 milyon OP’nin tamamını iade etmeye istekli olduğunu belirtti:

“Merhaba Vitalik, sana inanıyorum, sadece bu konudaki fikrini öğrenmek istiyorum. Bu arada, iade adresinin doğrulanmasına yardımcı olursanız kalanını sizden sonra iade edeceğim.

Ve merhaba Wintermute, üzgünüm, yalnızca 18 milyon tokenim var ve tüm iade edebileceğim bunlar.”

Daha önce saldırgan 1 milyon OP’yi nakde çevirmiş ve Optimism’e göre fonları iade etmek için çabalayan Buterin’e 1 milyon token göndermişti. Bu yazının yazıldığı anlardaki verilere göre 1 milyon OP tokeni 900.000 dolar civarına tekabül ediyor ve bu meblağ halen hackerın cüzdanında bulunuyor.

İlgili Haber
20 Milyon Altcoin Çalan Hacker, Tokenleri Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin'e Gönderdi: Sebebi Ne?

Optimism, Ethereum için hızlı işlemleri ve düşük ücretleriyle ağın ölçeklendirilmesine yardımcı olan bir katman 2 rollup zinciridir. Geçen ay Optimism üzerindeki topluluk kontrolünü artırmak amacıyla OP yönetim tokeni piyasaya sürülmüştü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Sanki heckleyen vitalik gibi hissettim.Niye bilmem.


Başa dön tuşu