AltcoinAnaliz

Altcoin Yatırımı Yapmak İçin Doğru Zaman Mı?

Altcoinler değer kaybına uğrarken yatırım yapmak kısa ve uzun vadede bir kripto para yatırımcısına nasıl yansır?

Kripto para birimi yatırımcıları açısından düşüşler hem tedirgin edici, hem kazanç fırsatları olan zamanlardır. Son birkaç hafta da hem kazanç fırsatı, hem kayıp riski açısından en kritik piyasa değişimlerinin görüldüğü dönemlerden. Bitcoin fiyatının 7.000 dolara kadar gerilemesine bağlı olarak değer kaybına uğrayan altcoinler için bu dönemde yatırım yapılmasının ne kadar doğru olacağı büyük bir tartışma konusu. Ethereum 140 ila 145 dolardan kendisine alıcı bulurken kısa vadede 130 dolarlı fiyat seviyelerini görebilecek olduğu konusunda iddialar var.

Yine bu dönemde büyük oranlarda satışlar ile gündeme gelmeye devam eden XRP’nin değerinin 2020 yılında 0 doları bulabileceğini iddia eden bazı kripto para analistleri XRP yatırımlarından uzak durulmasını öneriyor.

XRP’nin kısa ve uzun vadeli olarak düşüş gösterebileceği iddialarından ötürü yatırımcıların özellikle bugünlerde XRP’ye veya diğer altcoinlere yapması pek önerilmiyor.

En doğru yatırım Bitcoin

Bu dönemde altcoinler için risklerin Bitcoin’den daha fazla olduğu için en doğru seçeneğin yatırım yapmadan beklemek olduğu altcoin konusunda kesin bir yatırım yapılacak ise yine 2. sıranın galibi olan Ethereum’dan yana yatırım yapılmasının daha doğru bir karar olabileceği kesin.

Birçok uzman önümüzdeki süreçte altcoinlerin yüzde 99’unun yok olacağını ifade ederken sadece projesi sağlam ve ilk 20 içerisinde altcoinlerin hayatta kalabileceğini ifade ediyor. An itibarı ile tüm kripto para piyasa hacminin yüzde 66’dan fazlasını tek başına elinde tutan Bitcoin, altcoinlerin fiyatında her zaman olduğu gibi doğrudan etkili olacak.

Özellikle bu dönemde altcoinlerin Bitcoin ile beraber hareketleneceği ifade edilirken, BTC hakimiyetinin yüzde 50 seviyelerine düşmeden altcoinlerin BTC’den bağımsız bir şekilde ciddi yükseliş yaşanması beklenmiyor.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu