AltcoinKripto Para

Altcoinler Koptu Gidiyor: Ethereum, Ripple (XRP), EOS ve Litecoin’de Ciddi Yükseliş!

Bitcoin'in kendini tekrar 10 bin doların üzerine atmasıyla beraber altcoinlerde de hareketlenme başladı.

Bitcoin’in son birkaç gün içerisinde 10.000 dolar üzerine çıktıktan sonra düşüp güç toplayarak tekrar 10.000 dolar üzerine çıkması ve gün içerisinde 10.450 dolar seviyelerine kadar yükselmesi kripto para piyasasına adeta can getirdi.

Bu süreçte 300 milyar dolar seviyesini geçen genel kripto para piyasa hacmi birçok yeni yatırımcıyı kendisine çekerken, altcoinlerdeki yükselişler dikkatlerden kaçmıyor.

Ethereum yüzde 15 yükselişle 255 dolar seviyesinde işlem görürken XRP’de önemli bir direnç olan 0,30 dolar seviyelerine oldukça yaklaşarak 0,296 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

EOS ve Litecoin’de 24 saat içerisinde yatırımcısına yüzde 6’dan fazla kazandırırken, başlıca altcoinler bu dönemde BTC yükselişini adeta gölgede bıraktı ve BTC karşısında değer kazanmış oldu.

Ancak BTC hareketlerini tam anlamıyla bitirmeden, yani BTC yükselişlerini tamamlamadan altcoinlerde ciddi bir boğa mevsiminin beklenmediğini unutmamak gerekiyor. An itibarı ile yüzde 62,4 seviyelerine kadar gerileyen piyasadaki Bitcoin hakimiyeti paranın az da olsa altcoinlere aktığını doğrular nitelikte fakat altcoinlerde boğa mevsiminin başladığını söylemek için henüz erken.

Altcoinlerde olası bir boğa, Bitcoin halving dönemi sebebiyle BTC fiyatının gerilemesinden sonra bekleniyor. Bitcoin’in önümüzdeki süreçte nasıl şekilleneceği ile ilgili öngörümüzü aşağıdaki linkten görebilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Almanın Doğru Zamanı Mı? Yatırımcılar Nelere Dikkat Etmeli?

Ayrıca tüm kripto para piyasa verilerine anlık olarak sitemizden ulaşabilirsiniz: Kripto Para Fiyatları

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu