Kripto HaberleriBitcoinAltın Mı, Bitcoin Mi? Ünlü Analist İlginç Bir Grafik Paylaştı

Altın Mı, Bitcoin Mi? Ünlü Analist İlginç Bir Grafik Paylaştı

Takip et

Pandemi kaynaklı krizin tüm piyasaları tabiri caizse allak bullak etmesinin ardından hangi değerin güvenli liman olduğu tartışmaları sürerken ünlü trader Willy Woo’dan ilginç bir karşılaştırma geldi. Woo’ya göre bundan 10 yıl önce altına ve Bitcoin’e yatırım yapanlar şu an çok farklı iki kategoride yer alıyor. Öyle ki altına yatırım yapanlar son on yılda ancak bir Snickers almaya yetecek kadar bir kazanç sağlamışken tercihini Bitcoin’den yana kullananlar -10 yıl önce 1 Bitcoin yatırımı yapanlar- şu an lüks bir emekliliğin tadını çıkarıyorlar. Üstelik her iki yatırımın da 10 yıl önceki eşit meblağlarla yapıldığı hesaba katılarak bu sonuca varılıyor.

Woo, dün yayınladığı tweette konuyla ilgili bir de grafiğe yer verdi. Bitcoin’le altının 6 Ekim 2019’dan bu yana gösterdiği performansı masaya yatırdı.

Rakamlar Arasında Uçurum Var

Woo’nun paylaştığı grafiğe göre o tarihte Bitcoin’e 1 dolarlık yatırım yapanların elde ettiği kazanç bugün 12.8 milyon dolara ulaşmışken aynı yatırımı altına yapanlar sadece 1.66 dolar kazanmış durumdalar.

Willy Woo, paylaştığı grafikle bugüne kadar Bitcoin’e karşı ateşli bir altın savunucusu olan ve yalnızca aptalların Bitcoin’e yatırım yapacağını savunan Peter Schiff’e de meydan okumuş oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları