BitcoinHaberler

AMB Başkanı Lagarde Kripto Paralar Hakkında Konuştu Joe Biden’ın Emrini Değerlendirdi!

AMB Başkanı faiz kararı sonrası konuştu.

Bugün kripto para yatırımcıları yoğun bir gündemi takip ediyor. Bir yanda Rusya Ukrayna savaşındaki son durum takip edilirken, diğer yandan merkez bankalarından gelen açıklamalar takip ediliyor.

Avrupa Merkez Bankası bugün faiz kararını açıkladı. Faizi sabit bırakan AMB, Rusya-Ukrayna krizinin ekonomik beklentiler üzerindeki belirsizliği artıran önemli bir unsur olduğunu ifade etti.

Karar sonrası kameraların karşısına geçen Avrupa Merkez Bankası başkanı Christine Lagarde faiz kararının nedenlerine ve AMB’nin ekonomik perspektifine dair soruları yanıtladı.

Kripto para birimlerine ve CBDC’lere (Merkez Bankası Dijital Para Birimi) ilişkin soruları da yanıtlayan Lagarde, AMB’nin Ekim ayında CBDC’ler ve kripto paralar konusunda 2 yıllık bir araştırma süreci başlattığını ve nihai kararın bu sürecin sonunda verileceğini söyledi.

Dün Joe Biden tarafından imzalanan kripto paralara yönelik emri de değerlendiren Lagarde; “Biden’ın kripto paralara ilişkin emrini gördüm. Onlarında bizim gibi kripto paralarla ve CBDC’lerle ilgili çalışmalar yapmasını memnuniyetle karşılıyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber
Son Dakika! Beyaz Saray Biden'ın Kripto Para Emirlerine İlişkin Detayları Yayımladı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu