BitcoinHaberlerKripto Para

AMB Dijital Euro Sorumlusu: “Bitcoin Kumardır!”

Avrupa Merkez Bankası Üyesi Fabio Panetta Bitcoin hakkında konuştu.

Avrupa Merkez Bankasının (ECB) dijital bir euro çıkarması gerektiğini savunan ve Dijital euro projesinden sorumlu olan ECB yönetim kurulu üyesi Fabio Panetta, bugün yaptığı açıklamada Bitcoin hakkında konuştu.

“Bitcoin Bir Kumardır!”

Bitcoin (BTC) ve kripto para madenciliğindeki kullanılan enerji miktarının fazlalığına atıfta bulunan Panetta, devlet yetkililerinin Bitcoin gibi teknolojilere daha az hoşgörülü bir yaklaşım benimsemeleri gerektiğini ifade etti.

Avrupa Parlamentosu Ekonomik İşler Komitesi’nin toplantısında konuşan Fabio Panetta, Bitcoin ile ilgili şunları söyledi:

“Bitcoin gibi yeni teknolojilere sosyal açıdan müdahale etmek ve bu teknolojilerin faaliyetlerin karşı daha az hoşgörülü bir yaklaşıma sahip olmak ideal olur.

Bitcoin gibi bu teknolojiler tamamen kumar niteliğindedir ve muazzam miktarda enerji israfıdır.”

Bitcoin gibi kripto para birimlerinin sosyal alanda bir rolü olmadığını düşünen ECB yetkilisi Panetta, “kripto para birimlerinin arkasında herhangi bir ekonomik faaliyet bulunmuyor bu yüzden de ödemelerde kullanılmazlar.” dedi.

Panetta’ya göre kripto para birimleri ile ilgili asıl zor olan kısmın bu varlıklara nasıl müdahale edileceği konusudur.

“Zorluk kripto paralara nasıl müdahale edileceğidir. Bu konuda da kesinlikle koordineli bir uluslararası çaba gerekiyor.”

AML Kuralları Dijital Euro İçin Gevşetilebilir!

ECB üyesi Fabio Panetta konuşmasında ayrıca dijital euro’nun düşük değerli işlemlerde kullanılmasına izin verilmesini de önerdi.

Panetta, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin tabi olduğu kara para aklama gibi düzenleme kurallarının dijital euro için gevşetilebileceğini ve dijital euro’ya özel muamele yapılabileceğini söyledi.

Panetta AB kara para aklama ve terörün finansmanı ile mücadele düzenlemelerine atıfta bulunarak, “Küçük değerdeki ödemelerdeki dijital euro kullanımı kolaylaştırılmış AML/CFT prosedürlerine tabi olabilir” diye de ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu