Kripto HaberleriBitcoinAmerikalı Milyarder Bitcoin Alacağı Seviyeyi Açıkladı!

Amerikalı Milyarder Bitcoin Alacağı Seviyeyi Açıkladı!

Takip et

Interactive Brokers’ın kurucusu ve başkanı Thomas Peterffy, geçtiğimiz günlerde Forbes’la yaptığı röportajda Bitcoin (BTC) ve kripto paralara dair önemli açıklamalarda bulundu.

77 yaşındaki Amerikalı milyarder, ABD’li yetkililerin kripto paraların yasadışı faaliyetleri kolaylaştırmaları nedeniyle kripto paraları yasaklayabileceğini düşündüğünü söyledi.

“Bitcoin Almaya Devam Edeceğim!”

BTC dahil tüm kripto para birimlerinin yasaklanabileceği konusunda yatırımcıları uyaran Thomas Peterffy, bir yandan da kripto para birimlerine yatırım yapmaya devam ettiğini ve edeceğini söyledi.

“Kripto para birimlerine yatırım yapmaya devam ediyorum ancak bu iyi bir fikir olmayabilir.

Çünkü büyük ihtimalle BTC ve diğer kripto paralar değersiz veya yasadışı hale gelecek.

Kripto paraların yasadışı faaliyetlerde sıklıkla kullanılması ve bu faaliyetleri kolaylaştırıyor olması ABD hükümetinin kripto varlık sınıfını yasaklamasına neden olabilir.

Bitcoin yasaklansa da değeri düşse de bir BTC HODLer’ı olmaya devam ediyorum. Hatta Bitcoin’in fiyatı 12.000 dolara düşerse daha fazla BTC alacağım.”

Ünlü milyarder, yatırımcıların fiat para birimlerindeki değer kayıplarına karşı korunmak için servetlerinin %2-%3’ünü kriptoda tutmayı düşünmeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

“Enflasyon Kısa Vadeli Bir Mesele Değil!”

Son olarak ABD’deki enflasyon sorununun biraz daha devam edeceğini belirten Amerikalı milyarder, enflasyonun önümüzdeki bir kaç yıl daha artmaya devam edeceğini söyledi.

“Enflasyonist baskıların aylarca değil yıllarca devam edeceğine inanıyorum. Bu kısa vadeli bir mesele değil.”

Enflasyonun uzun vadeli bir sorun olacağına inanan Peterffy, yatırımcılara içinde bulunduğumuz ortamın araştırma yapmak ve şirket hisselerine yatırım yapmak için harika bir zaman olduğunu belirterek, halka açık şirketlere odaklanmalarını tavsiye etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları