Kripto HaberleriBitcoinAnalist Bitcoin'de Boğanın Başladığını Gösteren 9 Nedeni Sıraladı!

Analist Bitcoin’de Boğanın Başladığını Gösteren 9 Nedeni Sıraladı!

Ünlü analist Charles Edwards Bitcoin'de boğa modunda olduğunu söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

25.000 doları geçme girişimlerinde başarısız olan lider kripto para birimi Bitcoin yatay seyrine devam ederken ünlü kripto para analisti Charles Edwards’dan BTC için boğa yorumu geldi.

Ocak ayının BTC için çok önemli olduğuna işaret eden Charles Edwards, Bitcoin’in çok iyi performans sergilediğini söyledi.

Bitcoin’de düşüş bekleyen analistlerin aksine Bitcoin’de yükseliş beklediğini belirten Edwards, BTC’de boğa modunda olunması için dokuz neden sıraladı.

“İlk neden Bitcoin’in, elektrik maliyeti ile ticaret de dahil olmak üzere birçok zincir üstü metrik tarafından tanımlanan çok aylık bir düşük değer döneminden çıkmış olmasıdır.

Zira Tarihsel olarak, bu, Bitcoin için küresel fiyat tabanı olmuştur. Mevcut ayı piyasası, Bitcoin’in elektrik maliyetinde geçirdiği en uzun ikinci dönemdi.

İkinci neden FTX çökmesinden sonra yaşanan inanılmaz hızlı iyileşmedir.

İnsanlık tarihinin en büyük 3 dolandırıcılığının fiyat düşüşünü sadece 2 ayda gölgede bıraktık.

Üçüncü neden, Bitcoin grafiğinde en önemli fiyat seviyesi olan 20.000 dolarda büyük bir teknik fiyat onayı görülmesidir.

Başka bir neden de Bitcoin’in birden fazla uzun vadeli hareketli ortalama tarafından onaylanan yeni bir yükseliş momentumuna girmesi ve günlük ortalamaların yukarı doğru yönelmesidir.

….”

2024 yılında gerçekleşmesi beklenen yarılanmaya atıf yapan Edwards, bu yarılanmanın Bitcoin için tüm zamanların en önemli yarılanması olacağını düşünüyor ve boğa için başka bir neden olarak görüyor.

“Bitcoin’in tipik olarak dibe vurduğu halving döngüsü zamanlamasındayız. Bitcoin geçmişte her yarılanmadan 12-18 ay önce dibe vurdu.”

Analist Bitcoin’in 2022’nin sonunda %80’nin üzerinde düşüşünü de boğa için bir neden olarak gördüğünü belirterek “Bitcoin, %80’in üzerinde bir fiyat indirimiyle en büyük acı noktasına ulaştı.” dedi.

Edwards, son neden olarak da 2023’te FED’in faiz artışlarında yavaşlamasını ve politika değişikliğine gitmesini beklemesini gösteriyor.

FED’deki bu değişikliğin Bitcoin için büyük bir yükseliş kapısını açacağını düşünüyor.


*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları