coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinAnalist Bitcoin'de Henüz Boğada Değiliz Dedi, Boğa Rallisinin Tetiklenmesi İçin Gereken Faktörü...

Analist Bitcoin’de Henüz Boğada Değiliz Dedi, Boğa Rallisinin Tetiklenmesi İçin Gereken Faktörü Açıkladı

Kripto para analiz şirketi CryptoQuant'tan bir analist, Bitcoin'de boğa rallisinin başlaması için gereken metriği açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Önde gelen bir kripto para analiz şirketi olan CryptoQuant, yakın zamanda Bitcoin’in piyasa davranışını anlamada Piyasa Değeri – Realize Değer (MVRV) oranının önemini vurguladı.

Bitcoin’in piyasa değerini realize edilmiş fiyatıyla karşılaştıran MVRV oranı, yatırımcı karlılığı ve piyasa değerlemesinin kritik bir göstergesi olarak hizmet ediyor.

Analize göre tarihsel MVRV oranındaki 1.50 ve 2.00 seviyeleri önceki boğa piyasalarında önemli roller oynadı.

MVRV oranındaki 1.50 seviyesi genellikle Bitcoin için “kapitülasyon bölgesi” olarak adlandırılır. Analiz şirketine göre bu seviye yatırımcılar arasında aşırı korku ve paniğe işaret eder ve tipik olarak satışa yol açar.

Analistlere göre özellikle 2015, 2018 ve 2020’deki boğa piyasalarının MVRV 1.50 seviyesinin yakınında veya altında başlaması, bu noktada dip oluşumlarının meydana geldiğini ve yatırımcıların yeniden birikmeye başladığını gösteriyor.

İlgili Haber  2024 Yılı İçerisinde Önemli Altcoin Etkinlikleri Neler? İşte Takip Edilmesi Gereken Tarihler Listesi

Buna karşılık, MVRV oranındaki 2.00 seviyesi Bitcoin için “boğa piyasası tetikleyicisi” olarak biliniyor. Bu seviye yatırımcıların güveninin arttığını ve alım baskısının hızlandığını gösterir. Analistlere göre 2013, 2017 ve 2021 yıllarında, MVRV oranı 2.00 seviyesini geçtikten sonra boğa piyasaları ivme kazanarak yatırımcıların Bitcoin’in yükseliş trendine inandıklarını ve daha fazla yatırım yapmaya istekli olduklarını gösterdi.

Mevcut MVRV değerini ve geçmişteki verileri gösteren CryptoQuant grafiği.

5 Şubat 2024 itibarıyla MVRV oranı 1,80 civarında seyrediyor. Analistlere göre bu, Bitcoin’in hala dip bölgeye yakın olduğunu ve bir boğa piyasası tetikleyicisinin henüz gerçekleşmediğini gösteriyor. CryptoQuant, 2.00 seviyesinin üstünün görülmesi durumunda bir boğa rallisinin tetiklenebileceğini öne sürüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail