EthereumHaberler

Analist: “Ethereum (ETH) ‘EIP 1559 İyileştirmesi’ Fiyatı 20.000$’a Yükseltecek.”

Ethereum'da işlem ücretleri fiyatı baskılıyor.

Her ne kadar Ethereum son günlerde rekordan rekora koşsa da önünde büyük bir engel var; “yüksek gas ücretleri”.

Ethereum’da yüksek transfer ve ağ işlemleri ücretleri son dönemde bir çok kullanıcının alternatif ağlara geçmesine neden oldu. Ethereum ağındaki yüksek ücretler bazen öyle bir noktaya geliyor ki 1 dolarlık bir işlem için sizden 100 dolarlık bir komisyon talep edebiliyor.

Gas Ücreti Nedir?

Gas, Ethereum’da başarılı bir şekilde işlem yapmak için sizden kesilecek ücreti ifade eder. Ağda her işlem bir ücret gerektirir. Gas ücretleri kullanıcıları mutsuz etse de ağın güvenle çalışmasına yardımcı olur. Ağ üzerinde gerçekleştirilen her hesaplama için bir ücret talep ederek, aktörlerin ağa spam göndermesi engellenir.

Her ne kadar ağı güvende tutsa da Ethereum’un fiyatlamasının önündeki en büyük engellerin başında yüksek işlem ücretleri geliyor.

Ethereum 2.0’a geçildikten sonra bu sorunların bir çoğunun çözülmesi ve işlem ücretlerinin düşmesi bekleniyor. Ancak Etherum 2.0’a geçiş için net bir tarih yok. Ağ ücretlerinin yüksek oluşu ağda güvenliği arttırıp ETH madencilerine güzel kazançlar sağlasa da ağın kullanım oranını azaltacağından olumsuz bir durum olarak yorumlanıyor.

EIP 1559 İyileştirmesi Nedir Fiyata Nasıl Etki Edebilir ?

Ethereum 2.0’ın geliş sürecindeki belirsizlik ve artan işlem ücretleri geliştiricileri Etherum ağında işlem ücretlerini hafifletmeye yönelik yeni çalışmalara yöneltti.

Ryan Berckmans Ethereum işlem ücretlerini düşürmesi beklenen EIP 1559 adlı iyileştirmenin Etheruem fiyatını 20.000$’a yükseltebileceğini iddia ediyor.

EIP 1559 güncellemesi Ethereum ağındaki mevcut işlem ücreti sistemini değiştirerek çok daha düşük ücretler karşılığında işlem yapma imkanı sunuyor. Bu iyileştirmede daha dinamik bir sistem sunulacak ve işlem ücreti ağ yüküne ve talebine bağlı olarak ayarlanabilecek.

İyileştirmenin en önemli hususu ETH arzını etkileyecek bir yakma önerisi sunması. İyileştirmenin işlem ücretlerini dinamik olarak yakması ve bu sayede Ethereum arzına olumlu katkı sunması bekleniyor.

Çalışmaları devam eden EIP 1559 geliştirmesinin yıl sonuna doğru çıkması bekleniyor.

Düşük gas ücretleri üzerinden bir hesaplama yapan ve bunu bir twiter floduyla açıklayan Ryan Berckmans EIP 1559’un Etheruem fiyatı üzerindeki madencilerin satış baskısını azaltacağını ve bununda fiyatı yakın gelecekte 20.000$’a yükseltebileceğini düşünüyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Salim

Gecelim bızde dediğiniz gıbıyse yardımcı olun bakalım nekadar kazançlı e mailden ulaşabilirsınız Kenan bey

ayhaN

Mydexchain kullanıcısı olarak gayet memnunum. İşlem gayet hızlı ve ayrıca kazancı da gelecek projesinde umut verici. Desteklenmesi gereken bir proje.

Kenan

MYDEXCHAİN adında yeni bir ağ altyapısı çıkmış çok hızlı ve çok ucuz tavsiye edilebilir.
Tum transferler ve Işlemler saliseler içinde gerçekleşiyor.

İsa bekir turp

Mydexchain kullanıcısıyım gayet hızlı ve kullanışlı aylık gelir elde edilebilir bir uygulama geleceğin yatırımı denilebilir büyük adımlar atıyor

Salim

Gecelim bızde dediğiniz gıbıyse yardımcı olun bakalım nekadar kazançlı e mailden ulaşabilirsınız


Başa dön tuşu