Kripto HaberleriAltcoinAnalist Solana ve Pozitif Ayrışan Altcoinleri Değerlendirdi! Bu Yükseliş Devam Edecek Mi?

Analist Solana ve Pozitif Ayrışan Altcoinleri Değerlendirdi! Bu Yükseliş Devam Edecek Mi?

Santiment analisti altcoinlerdeki yükselişi değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 17.000 doların üzerine çıkmaya çalışırken dün açıklanan FED tutanakları sonrası tekrardan 16.800 dolar seviyelerine geri geldi.

BTC dar bir aralıkta yatay hareketlerine ve 17.000 dolar mücadelesine devam ederken bazı altcoinler BTC’den ayrışarak az da olsa yükselişler kaydetti.

BTC’den pozitif ayrışarak yaklaşık %50’ye yakın artış kaydeden altcoinler olduğunu belirten Santiment analisti Brianq, bunların Solana (SOL), Lido Dao (LDO), Bitdao (BIT), Aptolar (APT) ve Ethereum Classic (ETC) olduğunu söyledi.

Analist, SOL’un %40, LDO’nun %42, BIT’ın %41, APT’nin ise %21 oranında yükseldiğini belirtti.

Bu artışların ayı piyasasının neden olduğu ölü piyasada oldukça iyi olduğunu belirten analist Solana ile ilgili şunları söyledi:

“Sadece bir hafta önce, birçok kişi Solana’yı ölü bir proje olarak görüyordu. Ancak Solana’nın bu durumuna piyasanın tepkisi sert oldu.

SOL burada piyasalardan %20’ye yakın büyük bir ayrışmanın ardından büyük bir hacim artışı gördü.”

Diğer yandan Ethreum Classic’e de değinen analist, ETC’nin kendi başına oldukça güzel bir rallinin tadını çıkardığını ifade etti.

“Ve başka bir eski dost, Ethereum Classic, kendi başına oldukça güzel bir rallinin tadını çıkarıyor.

ETC’de yalnızca hacmi yüksek değil, aynı zamanda tüccarlar tarafından da borsalarda büyük ölçekli açığa satışla karşı karşıya.”

Analizinin sonunda “Peki bu altcoinlerdeki yükselişin devam etmesi mümkün mü?” sorusunu cevaplayan analist, altcoin’lerdeki yükselişin devam edip etmeyeceği konusunda iyi bir gösterge olarak gördüğü borsalardaki fonlama oranına dikkat çekti.

Fonlama oranının şu sıralar oldukça karışık bir seviyede olduğuna vurgu yapan Brianq, “bu durum mutlaka altcoin yükselişinin sona erdiği anlamına mı geliyor? Kesinlikle hayır. Ancak bu fonlama oranı altcoinlerin yükselmeye devam etme olasılığının azaldığı anlamına geliyor.” dedi.

Son olarak piyasaların yükselmesi için tüccarların tipik olarak korkması gerektiğini belirten Brianq, ‘dipten al’ söylemlerinin her yerde konuşulup konuşulmadığıyla yakından ilgili olduğunu söyledi.

“Zira bu ralli ilgisizlikle karşılanacak olursa yatırımcılar arasında FOMO’nun yani korkunun geri gelmesi için daha heyecan verici fiyat artışları görülebilir.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları