coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizAnalist Yatırımcılar Ethereum'da Haziran Sonuna Kadar 4.000 Doları Bekliyor Dedi, Nedenini Açıkladı!

Analist Yatırımcılar Ethereum’da Haziran Sonuna Kadar 4.000 Doları Bekliyor Dedi, Nedenini Açıkladı!

Deribit Ticari Sorumlusu Luuk Strijers, Ethereum alım opsiyon verilerine göre yatırımcıların ETH'de 4.000 doları beklediklerini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin güçlü yükselişiyle birlikte 46.000 doları aşarken, en büyük altcoin Ethereum da 2,500 dolara yaklaştı.

Analistler genel olarak Mayıs ayında spot Ethereum ETF başvurularının onaylanacağına dair beklenti karşısında ETH fiyatı için iyimser olmaya devam ederken opsiyon verileri de olumlu sinyal veriyor.

Deribit’in verilerine göre, Haziran ayında vadesi dolacak Ethereum alım opsiyonları 4.000 dolarlık fiyatı etrafında yoğunlaşıyor.

The Block’a konuşan Deribit Ticari Sorumlusu Luuk Strijers, Ethereum alım opsiyonlarına ilişkin grafikleri de paylaşarak yatırımcıların ETH’de 4.000 doları beklediklerini söyledi:

“Deribit verilerinden de görebileceğiniz gibi, 4.000 dolarlık fiyat hem Haziran hem de Eylül alım opsiyon vadelerinin en büyüğü olarak karşımıza çıkıyor.

4.000 dolarlık kullanım fiyatındaki yoğunlaşma, piyasa katılımcılarının ve yatırımcıların opsiyonların sona erme tarihlerine kadar Ethereum fiyatının 4.000 doların üzerine çıkacağına dair beklentileri olduğunu gösteriyor.

Bu yoğunlaşma, Ethereum fiyatının piyasadaki potansiyel gelecekteki hareketi hakkında bir fikir birliğini veya spekülasyonu yansıtıyor olabilir.”

Potansiyel ETF onayına ve ETH fiyatına etkisine ilişkin değerlendirmelerine devam eden Deribit yöneticisi, türev yatırımcılarının spot ETH ETF’inin potansiyel onayından sonra fiyat artışı bekleyip beklemedikleri konusunda henüz net olmadıklarını ve bu konuda bir sonuca varmak için henüz çok erken olduğunu söyledi.

“Haziran ayındaki opsiyon verileri, Nisan ayına göre daha yüksek, ve beklentinin nispeten daha yüksek olduğunu gösteriyor ancak özellikle Ethereum ETF onay haberleriyle veya BTC yarılanmasıyla beklenen korelasyonla şimdilik bir bağlantı kurmak zor.

Zira bu olayların Ethereum fiyatı üzerindeki etkisi hala belirsizliğini koruyor.”

Ethereum yazım esnasında 2,475 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail