Bitcoin

Analistler Açıkladı: Bitcoin (BTC) 2025 Yılında Ne Kadar Kullanıcıya Ulaşacak?

Bitcoin 2025 yılında 1 milyar kullanıcıya ulaşmış olabilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin özellikle 2017 ve 2020 yıllarında yaşadığı fiyat yükselişler ile şimdiden milyonlarca insanın ilgisini üzerine çekti. Buna rağmen hala dünya nüfusunun çok ama çok kısıtlı bir kısmının BTC’yi bildiği veya BTC sahibi olduğu biliniyor. Analistler ise 2025 yılında bunun önemli ölçüde değişebileceğini vurgulamakta.

Bitcoin 2025 Yılında 1 Milyar Kullanıcıya Ulaşabilir

Ünlü kripto para analisti Willy Woo tarafından paylaşılan güncel verilere göre, 2025 yılı BTC için büyük bir dönüm noktasına ulaşılan tarih olabilir. Woo, Bitcoin’in hitap ettiği kullanıcıların sayısının mevcut verilere göre 135 milyon olduğunu vurguladı. Cambridge ve Glassnode tarafından hazırlanan verilere göre ise BTC’nin ana akım kabulü özellikle 2022 yılından sonra önemli bir yükseliş ivmesi yakalayabilir.

Woo’nun paylaştığı “kabul eğrileri” Bitcoin ve internet arasında bir korelasyon kurmakta. Woo’ya ve araştırmacılara göre 2025 yılında 1 milyar kullanıcıya ulaşılması internetin 2005 yılında ulaştığı başarıya eşdeğer.

İnternetin 2005 yılından 2020 yılına kadar kat ettiği yola bakıldığında ise Bitcoin’in önünde hala çok uzun bir gelişme süreci olduğu söylenebilir. Lider kripto para birimi fiyat olarak 41.000 doların üzerine kadar çıksa da hala yeterince kabule ve tanınmaya sahip değil.

Guggenheim CIO’su Scott Minerd da konu ile ilgili yaptığı açıklamasında Bitcoin fiyatının uzun vadede 400.000 dolar ile 600.000 dolara kadar çıkabileceğini belirtti. Minerd’ın ve Woo’nun yaptığı açıklamaların ise bir bakıma tutarlı ve ilişki içerisinde olduğu görülebilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu