bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAnalizAnalistler Bitcoin'in Sert Düşüşünü Nasıl Değerlendirdi? Sıradaki Yön Ne?

Analistler Bitcoin’in Sert Düşüşünü Nasıl Değerlendirdi? Sıradaki Yön Ne?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

An itibarı ile 10.500 doların biraz üzerinde işlem gören Bitcoin fiyatı son haftaların en sert düşüşünü yaşayarak 9870 dolara dek indi.

Bitcoin için 1000 doları aşkın bir düşüş anlamına gelen bu son gelişme birçoklarına göre 13 bin dolar beklentilerinin olduğu bir ana denk geldi ancak analistlerin çoğu bu hareketlenmenin uzun vadeli bir düzeltmenin başlangıcı olduğunu ve akabinde yatırımcıların yüzünü güldürecek yükselişlerin geleceğini belirtiyor.

Öte yandan bazı analistlere göre Bitcoin fiyatı 10 bin doların altına inecek. Ünlü Bitcoin analisti Riggs, konuyla ilgili yaptığı Twitter paylaşımında kaldıraç kullananları dikkatli olmaya çağırdı ve 10 bin dolar civarındaki satın alma emirlerini doğru bir karar olarak değerlendirdi.

Usta analist Crypto Michael ise Bitcoin’in aşağı yönlü kırılacağını ifade ederek orta düzeydeki destek seviyesinin tutulamamasının, fiyatları 10.100 dolarlık destek seviyesine çektiğini belirtti.

Teknik Göstergeler Satışlar Konusunda Ne Diyor?

Teknik göstergeler aşırı satım koşullarını gösterirken BTC için 10.000 dolarlık uzun vadeli bir destek noktası test edilmiş durumda. Mart ayından bu yana direnç seviyesi olan bu bölgenin artık destek seviyesi olması bekleniyor. Piyasayı karıştıran söz konusu düzeltmenin bitişi için olası hedef ise 9.800 dolara yakın görünüyor.

Altın Ne Durumda?

Bitcoin’in söz konusu düşüşünün yanı sıra altın ve hisse senetleri de ani bir çöküş yaşadı. Ancak analistler bu güçlü düşüşün altın ve lider kripto para birimi için güçlü bir yükseliş öncesindeki ipuçlarını içeriyor.

Göreceli Güç Endeksi’ni baz alan analist Byzantine General de bu tezi savunanlar arasında yer alıyor. Bitcoin’in rekor bir sıçrayışa hazırlandığını iddia eden analist, söz konusu göstergenin en son 100 gün önce gösterdiği satın alma sinyalinin yeniden tetiklendiğini belirtti. Analiste göre altının uzun vadede yükselişini sürdürecek oluşu da Bitcoin sıçrayışını gerçekleştirecek etmenler arasında yer alıyor.

Analistlerin Çoğu Olumlu Öngörüler Noktasında Birleşiyor

Sprott US Holdings’in CEO’su Rick Rule dün verdiği demeçte altının uzun vadede kaydedeceği yükselişin en önemli tetikleyicisinin düşük faiz oranları olduğunu belirtti.

Nitekim dijital altın olarak değerlendirilen Bitcoin sık sık altınla beraber anıldığından altındaki olumlu bir değişim BTC fiyatlarını da olumlu yönde etkiliyor.

Real Vision CEO’su Raoul Pal ise altın konusunda iyimser düşünenler arasında yer alıyor. CEO, halving sonrası boğa döngülerinde Bitcoin’in çoğunlukla %25 hatta %40 oranında düzeltme yaşadığını ve bu durumun piyasadaki kısa vadeli traderları piyasanın dışına itebileceğini ifade etti ve son yaşanan gelişmelerin birer satın alma fırsatı olduğunu dile getirdi.

Bitcoin’le ilgili nokta atışı tahminleriyle tanınan Timothy Peterson ise tüm bu öngörülere son derece iddialı bir yorum ekleyerek 2028 yılında Bitcoin’in 1 milyon doları göreceğini ileri sürdü.

Söz konusu tahminini aslında bundan 2 sene önce yapan Peterson, yıllar önceki tweetini yeniden yayınladı ve o zaman paylaştığı tabloda BTC’nin bugünkü seviyesi olan 10 bin doları işaret ettiğini hatırlattı. Eğer analistin paylaştığı tahminler tutarsa Bitcoin için 1 milyon dolar hedefi hayal olmayabilir!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları